post

SK Hořovice – TJ Přeštice 1:2 (1:2)

V úvodních minutách jsme proti Přešticím zahrozili Záluským po levé straně, po následném rohovém kopu Kaliny branku přehlavičkoval Sarvaš. I po centru kapitána Mareše jsme se dočkali nebezpečného zakončení, Landovu hlavičku zneškodnil na poslední chvíli gólman. Vzápětí jsme nezachytili křižný nákop za obranu, po němž nás hosté potrestali. Nadále jsme hráli převážně na útočné polovině. Vyrovnat mohl Wacker, jenže přestřelil, Záluského přízemní pokus znovu zneškodnil brankář. Soupeř zahrozil naopak po pravé straně, nepříjemný pokus na zadní tyč vyrazil Brambora na rohový kop, ze kterého jsme ale bohužel znovu inkasovali. Brzy se nám povedlo snížit po nákopu Landy, když Kos chytře sklepnul do běhu Wackerovi. Ten obráncům utíkal takovým způsobem, že ho museli zastavit až nedovoleně ve vápně. Nařízený pokutový kop následně sám s přehledem proměnil. Do poločasu jsme si vypracovali nespočet tutovek, bohužel ani jedna se neujala. Pokusy Wackera, Záluského a Kosa zlikvidoval brankář, po rohu obrovskou šanci hlavou zahodil Kuška. Hlavičku Sarvaše vyrazil gólman ke Kosovi, jehož projektil málem rozpůlil břevno. K dorážce se ještě dostal zpoza vápna Hlídek, po zákroku brankáře jsme kopali jen rohový kop. Neskutečně zahozené tutovky rozhodly, že do kabin jsme šli s gólovým mankem.

Po změně stran se dobrým zákrokem uvedl Brambora. Pomocnou ruku mu podal Vokůrka, když dorážku vykopl z brankové čáry. Právě Vokůrka v 52. minutě nastartoval do úniku Kosa, jehož před vápnem podrazil hostující brankář. Rozhodčí Šálková ho okamžitě poslala do sprch.

Na zataženého oslabeného soupeře jsme nedokázali najít recept, štěstí marně zkoušeli z přímých kopů Mareš a Záluský. Ve druhé půli měl nejblíže k vyrovnání Hlídek, když po rohovém kopu Mareše napálil břevno. O naší porážce tentokrát rozhodl festival zahozených šancí, dvakrát nastřelená branková konstrukce budiž důkazem.

Do konce soutěže zbývají tři kola, nás teď dvakrát čeká výjezd. Nejbližší duel odehrajeme v neděli 1. června od 10 hodin na hřišti Příbrami B.

post

FK Slavoj Český Krumlov – SK Hořovice 2:3 (2:2)

Po třech porážkách slavíme vítězství! Do Českého Krumlova jsme jeli v oslabené sestavě, která přinesla ovoce. Svůj debut v základní sestavě si odbyl osmnáctiletý obránce Vojtěch Polišenský. Od začátku se hrála vyrovnaná partie, jako první po přihrávce před branku udeřili domácí. Rychle jsme odpověděli Wackerem, který po výborné přihrávce Kaliny brankáře v samostatném úniku nadvakrát překonal. Ve 27. minutě jsme ovšem znovu inkasovali. Vyrovnat se pokoušel Landa, pravačkou ale střílel jen do boční sítě. Následně dvakrát zakončoval Kalina, gólman domácích byl ale pozorný. Po necelé minutě se Kalina dostal opět do vápna, v nadějné možnosti ho obránce zfauloval. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Wacker. Před poločasem Beran zneškodnil únik po levé straně, v úplném závěru ještě domácí útočník nevybíravě dohrál Polišenského, který musel nuceně střídat.
Na začátku druhé půle dvakrát střílel Vokůrka, poprvé přestřelil a jeho druhou střelu lapil gólman. V 60. minutě po faulu Sarvaše zahrával Krumlov pokutový kop, který lapil Beran a tím nás udržel ve hře. Vedení tak strhnul na naši stranu Wacker, když znovu po přihrávce Kaliny utekl domácí obraně. I přes lehký zákrok míč skončil v síti. V poslední dvacetiminutovce se domácí snažili alespoň vyrovnat, nicméně mnohem víc šancí jsme si vytvořili my. Kalina střílel z nebezpečné pozice, Wacker se znovu dostal do samostatného úniku. Oba tentokrát neúspěšně.
Z Českého Krumlova vezeme tři body, v příštím kole budeme chtít konečně vyhrát doma. V sobotu 24. května hostíme zachraňující se Přeštice.

post

SK Hořovice – FC Rokycany 0:2 (0:0)

Proti Rokycanům nás dle očekávání čekalo složité utkání. Po přihrávce Mareše vedle střílel Wacker, na druhé straně šanci hosté chytil Beran. Po rohovém kopu byl náš soupeř blízko k tomu, aby si vstřelil vlastní gól, nicméně po protiútoku na druhé straně nás Beranův zákrok uchránil od jasně inkasovaného gólu. Branku přestřelil z odraženého míče levačkou Mareš. Do poločasu jsme měli ještě jednu velkou šanci, když Mareš průnikovkou nastartoval Landu, jenž přihrával pod sebe Záluskému, jehož střela ale byla zblokovaná.

Na startu druhého poločasu nebyl daleko ke vstřelení branky Landa, k odraženému míči se ale nedostal přes obránce. V 65. minutě jsme po střele zpoza vápna k tyči inkasovali. Vyrovnat mohl po hezké kombinaci Záluský, jehož pokus lapil hostující gólman. Z rohového kopu se ale soupeř dostal do dvoubrankového vedení, na které se nám už nepodařilo odpovědět. Krátce po obdržené brance sice Mareš hezky nabil Záluskému, toho ale znovu vychytal rokycanský brankář.

Prohráváme tak 0:2. V dalším kole nás v sobotu čeká výjezd do dalekého Českého Krumlova, kde nastoupíme v 10:15.

post

FK Králův Dvůr – SK Hořovice 2:1 (1:0)

Ač jsme znovu vstřelili přenádherný gól, body jsme nezískali. V derby proti Komárovu vyrovnal Záluský na 1:1 gólem kola po precizním sólu. Ná Svátek práce se zase v Králově Dvoře nechytatelně opřel do míče z pořádné dálky Hlídek. I přesto jsme bohužel opět prohráli.
Přitom jsme do utkání nevstoupili špatně. Po rohovém kopu ve 14. minutě zaměstnal brankáře prudkou střelou Záluský. Ani hlavička Puchmertla po centru kapitána Mareše neměla gólové parametry. Poctivě jsme bránili, Králův Dvůr se do šancí dostával ztěžka. Po třiceti minutách hry měli domácí obrovskou příležitost, když unikajícího útočníka vychytal Beran. Těsně před pauzou rozhodčí zapískal přímý kop pro domácí, ke kterému se postavil Krátký. Míč pohladil levačkou, Beran se jen ohlédl – 1:0.
Po změně stran zakončoval levačkou vedle Kos. V 68. minutě Hlídek zastavil brejk soupeře odkopnutím balonu k Záluskému. Ten mu narazil, Hlídek si míč posunul a vypálil. Z třiceti metrů. Do šibenice. Neskutečná raketa, která nás držela ve hře o body. V poslední desetiminutovce naši šanci zastavil Kosův ofsajd. Domácí bleskově rozehráli do strany, odkud míč poslali dopředu. Krátký nákop zpracoval dokonale, udělal kličku Beranovi a z úhlu skóroval na 2:1. Zjednodušili jsme hru, avšak zakončoval už jen Zítek vedle branky.
V dalším kole doma vyzveme Rokycany. Výkop se uskuteční v sobotu 10. května od 17 hodin.