Po dvou úvodních trénincích jsme se v prvním přípravném utkání na novou sezonu utkali s Rapidem Plzeň. Soupeř z plzeňského krajského přeboru se prezentoval kombinační hrou a dostal se tak do první šance. Nebezpečnou střelu vyrazil Adam Vích, jenž je u nás na zkoušku z Bohemians Praha. Dorážce zabránil včasným návratem Vokůrka. Na druhé straně jsme mohli udeřit i my, jenže po kombinaci Kosa střílel Kalina tvrdě, ale jen do rukavic brankáře. Ve 13. minutě šli hosté do vedení, když se jim povedla kombinace na pravé straně a zakončili nechytatelně na vzdálenější tyč. Poté se míč pohyboval převážně mezi vápny, k závažnějšímu ohrožení nedošlo. Na konci poločasu hostům radost zmařila tyčka.
Vstup do druhé půle se nám povedl o něco lépe, po centru Mareše zahrozil hlavou Kuška, ze střední vzdálenosti zase střílel tvrdě Vokáč. Po Kosově narážečce se kolem obránce hezky otočil Záluský, jeho střela levačkou ale lízla jen břevno. V poslední desetiminutovce jsme si nepohlídali náběh za obranu, což vyústilo v druhou branku hostů. V závěru ještě Fryš nevyužil přesný centr Mareše, takže jsme prohráli 0:2. Příští přípravné utkání odehrajeme v sobotu 19. července od 10 hodin na domácím hřišti proti rezervě Žižkova.
Sestava SKH: Vích – Hlídek (60. Polišenský), Puchmertl, Čížek (46. Kuška), Sarvaš (46. Landa) – Mareš, Zítek (60. Piskáček), Vokůrka (46. Vokáč) – Kalina (60. Jaňour), Kos (60. Fryš), Záluský