post

7. SUNNINGER HALLENMASTERS 2023

7.1.2023 12:00 hod, SRN, Hauzenberg (hala)

Naše mužstvo bylo osloveno, zda bychom se nechtěli zúčastnit halového turnaje v německém Hauzenbergu, kde se každoročně koná halový turnaj s názvem Sunninger Hallenmasters. Nakonec se vše podařilo zorganizovat a sladit a dokonce jsme dokázali na turnaj přihlásit dva týmy z naší jedné kategorie.

Na akci jsme vyjeli spolu s některými rodiči auty, kam jsme poskládali všechny kluky. Naše kategorie startovala ve 12 hodin, kdy byla mužstva rozdělena do dvou mužstev po 4 týmech. Naši kluci byli následně rozděleni dvou týmů pojmenované pro turnaj jako SK Hořovice I a SK Hořovice II. Utkání se hrála na palubovce o rozměru 20 x 40 m a část utkání byl 10 m čistého času. Naše týmy postupně narazily na mužstva SG DJK Sonnenm, FC Sturm Hauzenberg, SpVgg Deggendorf, BC Aussemzell a TJ Tatran Volary a SV Schalding. Naše mužstvo I. postoupilo do semifinále bez ztráty bodu, mužstvo II. pak nestačilo pouze na mužstvo Deggendorfu a proto se naše týmy v semifinále postavily proti sobě. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém nakonec těsně 5:4 postoupil tým I. do finále a tým II. do zápasu o 3. místo. V něm pak dokázalo porazit mužstvo BC Aussenzell. Naše mužstvo I. ve finále na výborně hrající tým Deggendorfu nestačilo a tak si nakonec odvážíme 2. a 3. místo.

Po turnaji jsme se pak všichni přesunuli do hotelu Sonnenhof v blízkém městečku Sonnen, odkud jsme pak druhý den jeli ke svým domovům.

Nutno říci, že si velmi vážíme fanouškovské přízně, která v hale byla cítit a že naši diváci, zejména pak rodina „Dostálovců“ a někteří z rodičů našich kluků, hnali naše hráče za výhrami. Další díky patří i našim hráčům, kteří se jak na hrací ploše, tak mimo ni chovali velmi disciplinovaně a dělali tak dobré jméno našemu klubu. Domnívám se, že jsme zanechali dobrý dojem nejen z předvedené hry. Ve vyřazovacích utkáních obdrželi naši soupeři naši klubovou vlaječku, taktéž i organizátor turnaje, který měl od nás, i něco navíc z lednice naší klubovny. Bylo milé, že o naši klubovou vlaječku projevil zájem i provozovatel hotelu, kde jsme byli ubytováni a který hostí např. německou, či italskou reprezentaci ve skocích na lyžích. Celý turnaj se velmi povedl a o SK Hořovice bylo také zase trochu slyšet i v zahraničí.

SK Hořovice I.: Jakub ŽÍLA (B), František HUTTR, Antonín OUŘADA, Petr BAŽATA, Filip TRKOVSKÝ, Patrik NOVÁK, Ondřej DUDL, David DOSTÁL, Milan PRŮŠA

SK Hořovice II.: Tomáš FLÉGR (B), Jakub KOVÁČ, Petr CHALUPECKÝ, Jakub FRÜHAUF, Patrik ŠTĚNO, Tomáš VRBA, Vojtěch HRDLIČKA, Oliver PETRÁŠ, Lukáš KROB