post

FC ROKYCANY – SK HOŘOVICE 1:3 (1:1) přátelské utkání

K dalšímu přátelskému utkání v rámci zimní přípravy zajelo naše mužstvo starších žáků U15 do Rokycan, kde se poměřilo s místním FC, účastníkem divize st. žáků, tedy vyšší soutěže. Utkání se odehrálo na umělé trávě za poměrně větrného počasí. Naše mužstvo se nadále, jak je tomu po celou dobu zimní přípravy, potýká s nestálostí účasti jednotlivých hráčů. Přípravu nám velmi nabourává Covid, karantény a různé nemoci či zranění.

Do zápasu vstoupila obě mužstva velmi bojovně a zejména hráči Rokycan se snažili presingem nabourávat naši rozehrávku, což nám způsobovalo menší potíže, ze kterých jsme se však vždy dokázali dostat. V 6. minutě si dobře zaběhl za obranu náš Víťa Průša a přízemní střelou na vzdálenější tyč nás dostal do vedení. Po zbytek 1. poločasu měl soupeř několik slibných šancí, se kterými jsme se dokázali vypořádat až do 40. minuty, kdy jeden z hráčů Rokycan vystřelil z velké vzdálenosti, vítr míč více podebral, náš brankář Mojdl na míč nedosáhl, nicméně střela skončila na břevnu a odražený míč dostal soupeř do naší sítě 1:1.

Ve druhém poločasu se obraz hry příliž nezměnil a těžiště hry se přesouvalo ze strany na stranu. Podařilo se nám však dostat do slibné situace uvnitř vápna, kde došlo k následnému faulu a rozhodčí odpískal pokutový kop. K tomu se postavil Víťa Průša a opět střelou k zemi zvýšil na 1:2 pro SK. Před závěrem utkání se do šance dostal David Dostál, který se nezalekl vyběhnuvšího golmana domácích a i přesto, že byl faulován, podařilo se mu vsítit a uzavřel tak brankový účet na 1:3 pro SK Hořovice.

Sestava SKH: Mojdl – Bauer, Motl, Červenka, Peths – Zoubek, Štěňo, Krejčí, Kratěna – Dostál, Průša V.

Střídající: Ouřada, Krbec

Branky SKH: 2x Průša V, Dostál