post

FC Zličín – SK Hořovice 2:4 (0:3)

V sobotu 11. února jsme odehráli páté přípravné utkání. Poté, co došlo ke zrušení zápasu proti FK Meteor Praha, se podařilo narychlo domluvit s FC Zličín, pátým klubem pražského přeboru. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem. Už ve 13. minutě se po centru Wackera prosadil hlavou Landa. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky, tentokrát si na Marešův centr naskočil Kuška. Domácí se dostávali prakticky jen ke střelám zpoza vápna, které většinou končily nad bránou, takže Koten neměl moc práce. My mohli přidat další góly, bohužel Wackerův centr z dobrého prostoru skončil na kopačce prvního obránce. Ve 43. minutě poslal Bělohlávek do samostatného úniku Poláka, který místo zakončení volil ještě přihrávku, která se mu ale nepodařila. To nás nemuselo mrzet, protože hned po rozehrávce domácích dobře zapracoval Landa. Vybojoval míč a střelou na zadní tyč nás poslal do vedení 0:3. Druhý poločas už nebyl tak jednoznačný. I tak se ale v 57. minutě prosadil Wacker, který si našel centr Smetany, obhodil si brankáře a zakončil do prázdné branky. Domácí to ale nezlomilo, začali hrát agresivněji, rychleji a vyhrávali osobní souboje. Jejich snaha změnit výsledek vyústila v 65. minutě. Domácí útočník Pyšek, který odehrál několik sezón i v Hořovicích, vyvinul tlak na naši rozehrávku a po naší chybě jeden ze zličínských hráčů snížil na 1:4. O 10 minut později jsme nezachytili náběh za obranu a skóre bylo 2:4. V závěru byly šance na obou stranách, minimálně dvěma zákroky nás podržel Frýdl, my se dostávali do protiútoků, ale chyběla nám kvalita v předfinální fázi. Zápas tedy skončil 2:4. Další velká zkouška nás čeká již ve středu 15.2. od 18:00 proti FK Viagem Příbram.

Sestava SKH: Koten M. (46’ Frýdl) – Vokůrka, Krejča, Kuška, Smetana – Mareš, Polák (68’ Koten V.), Wacker (58’ Buben) – Záluský (50’ Kyncl), Bělohlávek, Landa (58’ Čapek)