post

Povltavská fotbalová akademie – SK Hořovice 2:1 (0:1)

První přípravné utkání jsme odehráli dnes od 10:30 ve Štěchovicích proti Povltavské fotbalové akademii, která v loňské sezóně skončila na 7. místě ČFL A. Začátek zápasu měli ve své režii domácí. Postupně se hra ale začala vyrovnávat. V 15. minutě Vostárek nahrál za obranu Landovi, který z prvního doteku přehodil brankáře domácích a poslal nás tak do vedení. O 10 minut později se u našeho vápna zmocnil míče Landa a potáhl ho téměř přes celé hřiště. Těsně před soupeřovo šestnáctkou posunul míč Vostárkovi, jehož střela byla gólmanem přizvednuta nad branku. Po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno, když se domácí dostali za naši obranu a po přihrávce pod sebe jeden z hráčů soupeře přestřelil. Ve 36. minutě jsme čelili dalšímu nebezpečnému útoku, poctivě se ale vrátil Šíma a odkopl míč před dotírajícím protihráčem. Na konci poločasu dobře zasáhl Beran proti přízemní střele na zadní tyč.
Do druhého poločasu jsme udělali 2 změny v sestavě, domácí vystřídali více než polovinu hráčů. První šanci měl v 60. minutě Landa, který po přihrávce Bělohlávka mířil do přední šibenice, trefil ale jen postranní síť. V další šanci byl Landa o 5 minut později, tentokrát ho křižnou přihrávkou našel Königsmark. V obtížné situaci si ale míč špatně zpracoval. Vzápětí jsme ztratili míč po rozehrávce, domácí nás vykombinovali za vápnem a po přihrávce na osamoceného hráče bylo vyrovnáno střelou do odkryté sítě. Poté si další dobrý zákrok připsal Beran, když střelu mezi nohy pohotově zastavil. V 75. minutě se vyznamenal znovu, když po přihrávce pod sebe nepříjemně vypálil jeden z domácích a Beran střelu vyrazil na rohový kop. Poslední důležitý okamžik se stal v 82. minutě, kdy jsme pozdě vystoupili proti hráči za velkým vápnem a ten se prosadil přízemní střelou k bližší tyči.
Dnešní zápas hodnotíme kladně, zejména první pětačtyřiceti minutovku jsme se třetiligovým soupeřem drželi krok, což dokazuje i poločasový výsledek.

Sestava SKH: Beran – Smetana, Hlídek, Kuška, Žalud – Mareš (71’ Kalina), Vostárek (73’ Buben), Kos – Landa, Čapek (46. Bělohlávek), Šíma (46. Königsmark)