post

SK Hořovice – SK Klatovy 2:4 poločas 1:2 (Mistrovské utkání U17)

Na domácím hřišti jsme přivítali soupeře z Klatov. Než se naši hráči stačili rozkoukat, prohrávali jsme 0:1. Hosté zahrávali v první minutě roh, využili své výškové převahy a důrazu a šli povedenou hlavou do vedení. Naši fotbalisté se naštěstí po takto brzo obdržené brance oklepali a v sedmé minutě byl stav utkání 1:1, kdy se nám na naší pravé straně povedl rychlý přechod do útoku, Martin Hasman našel centrem na zadní tyči Andrease Mackoviče, pro kterého nebyl problém skórovat. Vyrovnaný stav ale vydržel pouhých deset minut. Hostující útočník dostal míč na hranici velkého vápna míč, přešel přes dva naše bránící hráče a střelou na zádní tyč dostal hostující mužstvo do vedení. Do konce první půle si žádné z mužstev nevypracovalo vážnější šanci, do kabin jsme tak odcházeli za stavu 1:2. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a po pěti minutách jsme měli po faulu na unikajícího Honzu Motla možnost zahrávat pokutový kop. Bohužel jinak výborně hrající Tomáš Křivánek branku netrefil a skóre tak zůstalo nezměněné.  V 70. minutě si hostující útočník naběhl na dlouhý míč za obranu a zvýšil na 1:3. Ještě hůře bylo o osm minut později, kdy po faulu v našem vápně kopali hosté penaltu, kterou bezpečně proměnili. V 85. se nám podařilo ještě utkání zdramatizovat – Martin Hasman zatáhl po pravé straně míč, našel svým centrem Michala Zoubka, který krásnou hlavou snížil na konečných 2:4.