post

SK Hořovice – TJ Tatran Sedlčany 4:3 (2:1)

V sobotu na naši UMT přijelo mužstvo ze Sedlčan. Pro oba týmy šlo o generálku před startem soutěží. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem. Na úvodní branku jsme čekali dvacet minut, když Vostárek přihrál Bubnovi, jehož centr za hostujícího brankáře poslal Čapek. Z vedení jsme se dlouho neradovali, protože sedlčanský Hanuš rychle vyrovnal z přímého kopu. V dalších příležitostech byli Čapek a Záluský, jejich střely ale neměly gólové parametry. Po rohovém kopu se dostal k centru Vostárek a Puchmertlova hlavička roztřásla břevno. To zazvonilo za chvíli ještě jednou, když tvrdě vypálil Hlídek. Těsně před koncem poločasu jsme si znovu vzali vedení na naši stranu, když Smetanův rohový kop vrátil Kuška na přední tyč , kterou zavíral Bělohlávek – 2:1.

Po pauze byl proti nám znovu nařízen přímý kop. V době, kdy si Koten ještě stavěl zeď, Hanuš vystřelil do odkryté sítě. Branka byla uznána a my tak znovu ztratili vedení. O náš třetí gól se skoro postaral Vokůrka, ale jeho pokus skončil jen těsně mimo tyče. Poté Čapek vystihl rozehrávku soupeře, brankáři udělal kličku a bez problémů dostal míč do branky. Na druhé straně hřiště se hnal za míčem Sochůrek a s nešťastným přispěním Kušky ho dostal za Kotenova záda. Ten další dvojšanci hostů zneškodnil a jednou nám pomohla tyčka. V poslední patnáctiminutovce Vokůrka vymyslel hezkou přihrávku na kapitána Mareše, ten mířil na zadní tyč, ale o milimetry minul. V 77. minutě střídající Königsmark vybojoval standardní situaci, kterou obstaral Vostárek a trefil se přesně. Výsledkem 4:3 skončilo poslední utkání zimní přípravy a již v sobotu 9. března sehrajeme první odvetný zápas Fortuna Divize A. Od 14:30 hostíme na domácí půdě TJ Spartak Soběslav.

Sestava SKH: Beran (46. Koten) – Hlídek, Puchmertl (46. Kos), Kuška, Smetana – Mareš, Vostárek, Bělohlávek – Buben (46. Vokůrka), Čapek (65. Königsmark), Záluský.