post

Turnaj Wroclaw Winter Cup 2022_U15

Ve dnech 26.-27.2.2022 se část našeho mužstva zúčastnila zahraničního turnaje v Polsku, Wroclaw Winter Cup 2022 a to pod hlavičkou týmu ČLU Beroun, který společně s našimi borci vytvořili jakýsi “Výběr okresu Beroun”. Jak název turnaje napovídá, celý se odehrál ve městě Wroclaw (Vratislav). Na místě určení jsme všichni společně dorazili již v pátek podvečer. V tréninkovém areálu klubu Slask Wroclav jsme provedli akreditaci a následně jsme se přesunuli do hotelu.

V sobotu nás čekal vstup do turnaje. Byli jsme nalosováni do “skupiny 2”. Základní skupina se odehrávala v areálu “Stadion Sportowy Olawka”. Každé utkání se hrálo na 40 min. První soupeř, na kterého jsme narazili byl polský KP Calisia Kalisz. Do zápasu jsme vstoupili z počátku nervózně a bylo vidět, že tým se teprve sehrává. Nakonec se nám ale podařilo zvítězit v poměru 5:1, kdy o naše branky se postaral Víťa Průša 3x, Michal Zoubek a Milan Průša.

Ve druhém utkání jsme narazili na soupeře z Ukrajiny a sice FC Darnytsia Kyiv. V tomto utkání se již naplno ukázala kvalita čerstvě poskládaného kádru a soupeře jsme doslova deklasovali v poměru 7:0. O branky se tentokrát postarali Víťa Průša 2x (Hořovice), Lukáš Krob 2x, Petr Chalupecký, Patrik Novák a Matěj Škrland (všichni Beroun). Nálada v mužstvu byla výborná a na třetího soupeře ze sobotního programu jsme se těšili. Jednalo se opět o tým z Ukrajiny a to FC Dobro Kyiv. Toto mužstvo již bylo o poznání kvalitnější, nicméně jsme se opět dokázali brankově prosadit a utkání nakonec zvládli vítězně 4:0. Branky vstřelili bratři Vít (3x) a Milan Průšovi (1x) z Hořovic. Nutno poznamenat, že mladší z dvojice, Milan, je ročník 2010, což je stále o dva roky méně, než věková kategorie daného turnaje.

Všichni vyčerpaní a unavení jsme se odebrali zpět na hotel, kde jsme potřebovali nabrat síly na závěrečný den turnaje. Hned ráno nás čekal nejtěžší soupeř naší skupiny a sice místní WKS Slask Wroclav. O počátku bylo jasné, že se nebude jednat o snadné utkání. Soupeř byl houževnatý a velmi důrazný. Naším přičiněním jsme mu darovali standardní situace, ze kterých i se štěstím dokázali vstřelit dvě branky. I my měli několik slibných příležitostí, ale tížený gól se nám vstřelit nepodařilo. Na závěr základní skupiny jsme poměřili síly s týmem Juventus Academy Legnica (mateřská akademie Juventusu Turýn). Bylo velmi zajímavé a nevšední nastoupit proti mužstvu v tradičních černo-bílých dresech, nicméně náš výkon nebyl optimální a dlouho se nám nepodařilo v zápase vstřelit branku. Nakonec se nám to však podařilo a vyhráli jsme 3:0. O branky se postarali hořovičtí Víťa Průša 2x a David Dostál. Na základě výsledků obou skupin jsme se probojovali k zápasu o 3. místo.

Závěrečné zápasy o umístění se odehrávaly v krásném moderním fotbalovém centru Slask Wroclaw. V boji o medaili nás vyzval opět tým z Ukrajiny, KDYSH Champion Kyiv. Již v průběhu základních skupin jsme tento tým pozorovali a nebylo pochyb o jeho kvalitě. Velmi důrazný a rychlý tým, který nejvíce sázel na svého útočníka, který vynikal nad ostatními svou rychlostí a fotbalovostí. Od počátku utkání bylo jasné, že nás to bude tentokrát bolet. A také bolelo. Kluci posbírali poslední síly, které jim ještě zůstaly a do soupeře se zakousli nebojácně. Brzy jsme ale po naší chybě inkasovali. Následně pak soupeř zahrával dva pokutové kopy, kdy jeden z nich bravurně lapil brankář Berouna Jan Kružliak, na ten druhý však nedosáhl. I my jsme zahrávali pokutový kop, ale berounský Lukáš Krob jej bohužel neproměnil. V závěru utkání jsme pak inkasovali ještě do třetice a naděje na medaili byly pryč.

Smutek však trval jen chvilku. Se soupeřem z Ukrajiny, která aktuálně prožívá nejtěžší období v její historii, jsme si podali ruce, popřáli mnoho sil do dalších dnů a nakonec se společně vyfotili s fotbalovou šálou s nápisem “UKRAINE”, kterou chlapci společně drželi. Silný moment proběhl i během závěrečného ceremoniálu, kdy všichni vyjádřili obrovskou solidaritu Ukrajině a hráčům, kteří ji na turnaji reprezentovali.

Individuálního úspěchu se podařilo hořovickému Víťovi Průšovi, který s 10 vstřelenými brankami obsadil 1. místo mezi střelci všech 12 mužstev naší kategorie.

Závěrem se sluší také poděkovat realizačnímu týmu ČLU Beroun, Jakubovi Krobovi a Michaelu Huttrovi, kteří nás oslovili a díky nim máme na co vzpomínat. Není zrovna zvykem, aby dva týmy, které proti sobě “bojují” v krajské přeboru, vytvořili tak skvělou partu, která fungovala jak na hřišti, tak mimo něj. Také děkujeme Výboru SK Hořovice, který nám finančně přispěl.

 

Za SK Hořovice se turnaje zúčastnili: David DOSTÁL, Michal ZOUBEK, Jakub FRÜHAUF, Patrik ŠTĚŇO, Martin KREJČÍ, Milan PRŮŠA a Vít PRŮŠA

Trenéři: Oldřich DOSTÁL, Jindřich NOVOTNÝ, Milan PRŮŠA