ČESKÝ LEV – UNION BEROUN U13 – SK HOŘOVICE U13 0:13 (0:5)

V sobotu 28.5.2022 jsme nastoupili k okresnímu derby na půdě Českého lva – Unionu Beroun, na jejich stadionu Na ostrově. Domácím se v tomto ročníku moc nedaří a patří ke slabším týmům soutěže. K utkání jsme nastoupili v sestavě Flegr, Průša, Bartoš, Kaňka, Erazím, Riska, Hadraba, Fulín, Dudl, Palek, Abrhám. Od počátku zápasu jsme se usadili na polovině soupeře, ale domácí dobře bránili. Skóre utkání otevřel Standa Hadraba, když si narazil míč s Tomášem Fulínem, vnikl do pokutového území soupeře a snažil se přihrát před branku, ale domácí hráč zasáhl míč tak nešťastně, že přeloboval vlastního brankáře a vedli jsme 0:1. Poté se nám dlouhé minuty, přes velkou převahu, nedařilo dostat míč do sítě. To se povedlo až v 16. minutě, kdy Fulín rozehrál rohový kop Průšovi, který přihrál před branku Abrhámovi a ten zvýšil na 0:2. Hned o minutu později prokličkoval hřištěm Průša a jeho přihrávku tentokrát zužitkoval Fulín na 0:3. O další dvě minuty později přihrával znovu Průša a tentokrát se mezi střelce zapsal i Dudl a bylo to 0:4. Naše převaha pokračovala, ale nedokázali jsme několika šancemi trefit branku. To se podařilo až ve 30. minutě, kdy Fulín přihrál mezi obránce Průšovi, který střelou z úhlu, podél tyče, uzavřel skóre prvního poločasu na 0:5 v náš prospěch. Domácí se dostali pouze k ojedinělým rychlým protiútokům, ale brankáře Flegra neohrozili.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako do prvního na útočné polovině soupeře a ve 34. minutě opět po přihrávce Průši zvyšoval Kaňka na 0:6, čímž se o šest našich gólů postaralo 6 různých střelců. Následujících 10 minut jsme pokračovali v tlaku, měli jsme šance, ale gólově jsme se nedokázali neprosadit. Až ve 45. minutě přihrál Erazím Průšovi, který přistrčil míč před branku Dudlovi a ten zvýšil na 0:7. O dvě minuty později si oba hráči role otočili, Dudl prošel mezi soupeři k brankové čáře, z levé strany přihrál a Průša přidal další gól na 0:8. Hned o minutu později prošel, rovněž po levé straně Riska, a jeho přihrávku zužitkoval opět Průša, který završil svůj hattrick na 0:9. Za další dvě minuty hodil Palek zprava aut na Průšu, který přihrávkou našel před brankou Dudla a ten střelou též uzavřel hattrick a zaokrouhlil stav utkání na 0:10. Poté přišly chvíle Tomáše Fulína, který si v 55. minutě narazil s Hadrabou a zvýšil na 0:11. O minutu později Tomáš prošel sám mezi obránce a završil také hattrick na 0:12. Skóre zápasu uzavřel v 57. minutě, ten který je otevřel, Standa Hadraba a to po přihrávce Kaňky. Zápas skončil 0:13 v náš prospěch.

Branky za SK Hořovice – 3x Milan Průša, 3x Ondřej Dudl, 3x Tomáš Fulín, 2x Stanislav Hadraba, Jakub Abrhám, Dominik Kaňka.

Příští utkání odehrajeme na domácím hřišti v Hořovicích, již ve středu 1.6.2022 od 18:10 hod. proti týmu Baník Švermov/Brandýsek. Soutěž poté ukončíme rovněž doma v Hořovicích v neděli 5.6.2022 od 11:55 hod. s TJ Tatran Rakovník.