SK HOŘOVICE U13 – MFK DOBŘÍŠ U13 2:2 (1:1)

Netradičně, v pondělí 23.5.2022 od 17:40 hod., jsme na domácím hřišti v Hořovicích přivítali MFK Dobříš. Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Toť, Průša, Bartoš, Kaňka, Dudl, Erazím, Hadraba, Fulín, Lytvynenko, Abrhám, Plecitý, Mojdl, Flegr. Předem jsme věděli, že nás nečeká jednoduché utkání. Zápas jsme začali velice dobře, na polovině soupeře a během úvodních 2 minut jsme si vypracovali hned 3 rohové kopy. Na dva byly tečovány střely Hadraby a Bartoše a při třetím rohu střelu Průši chytil hostující brankář. V 5. minutě poprvé zahrozil soupeř, který po rohovém kopu střílel na bránu, prvně si sáhl na balon náš brankář Toť a střelu chytil. Z protiútoku se ke střele dostal Hadraba, ale mířil vedle branky. O minutu později střílel Fulín jen do brankáře a v další minutě zkoušel střelou z dálky překvapit brankáře hostí Dudl. Ten však byl pozorný a střelu chytil. Ve 12. minutě pálil znovu Dudl, ale pouze vedle branky. V 17. minutě zahrávali hosté přímý volný kop z poloviny hřiště. Centrovaný míč brankář Toť neudržel v rukavicích, míč mu vypadl a soupeř šel do vedení 0:1. Inkasovaný gól nás zaskočil, ale nevzdali jsme se a pokračovali ve hře, která se celý první poločas odehrávala téměř výhradně na polovině soupeře. Bohužel nám chyběla přesnost v zakončení a těžko jsme se dostávali před bránu soupeře. V 19 minutě střílel Dudl z dálky nad branku a v 21 minutě stejný hráč vedle brány. O dvě minuty později střílel Hadraba, jehož střela byla tečována obránci a brankář míč chytil. Poté opět po minutě další střela Dudla, tentokrát nad branku. Ve 28. minutě Kaňkovu střelu chytil brankář. V poslední 30. minutě 1. poločasu se Erazím protáhl kolem brankové čáry z pravé strany, přihrál před branku Kaňkovi, který levou nohou k levé tyči srovnal skóre zápasu na 1:1 a tím poločas skončil. První půle zápasu se odehrávala většinou na polovině soupeře, střely na branku byly v poměru 12:2, přesto byl výsledek pro hosty příznivý 1:1.

Do druhého poločasu jsme vystřídali brankáře a Totě nahradil Flegr. Začali jsme, stejně jako v první půli dobře, na polovině soupeře a hned v úvodních dvou minutách střílel na branku Průša, jehož první střelu chytil brankář a druhá skončila nad brankou. Poté hosté rychleji a přesněji kombinovali a začali se stále více dostávat k protiútokům na naši polovinu hřiště. Z toho těžili ve 36 minutě, kdy přihrávku za naši obranu využili, útočník byl u míče dříve než náš brankář Flegr, udělal mu kličku a hosté opět vedli, stavem 1:2. Branka hosty povzbudila k větší aktivitě a stále více se dostávali na naši polovinu. O minutu později zkusili ještě Flegra překvapit střelou z dálky, ale náš brankář ji chytil. Nám se naopak nedařilo soupeře zatlačit tolik jako v prvním poločase a nedostávali jsme se tolik do zakončení. Ve 39. minutě střílel Abrhám vedle branky. Ve 48. minutě Fulín přihrál Plecitému, jehož střela z úhlu skončila nad brankou. V 50. minutě zahrozili hosté střelou vedle naší branky. V 54. minutě přihrál z levé strany Erazím mezi obránce Fulínovi, který se neukvapil, prošel až před brankáře a střelou z úhlu, po zemi k bližší tyči, nedal hostujícímu brankáři šanci a vyrovnal na 2:2. To nás povzbudilo, chtěli jsme vývoj utkání strhnout na svoji stranu, ale soupeř dobře bránil a my jsme se nedokázali dostat před jeho branku a vytvořit si šanci, kterou bychom dokázali proměnit. Tak utkání skončilo poměrně překvapivou dělbou bodů.

Střelci branek :  Dominik Kaňka, Tomáš Fulín – Martin Matějka, Matěj Víšek.

V dalším kole sehrajeme okresní derby v sobotu 28.5.2022 od 11:40 hod. na půdě Českého lva – Unionu Beroun.