FC Sellier – Bellot Vlašim U14 – SK Hořovice U14   2:3 (1:1)

V neděli 4.9.2022 jsme sehráli třetí zápas divize v kategorii U14 na půdě FC Sellier – Bellot Vlašim, pěkném areálu v ulici Na Lukách ve Vlašimi. Přestože byl trávník po nočním dešti podmáčený a jinde by se jistě hrálo na umělé trávě, aby se trávník nezničil, tady se hrálo na trávě přírodní. Do utkání jsme vstoupili dobře. Hned ve 2. minutě jsme se radovali z gólu, když na levé straně Palek poslal míč mezi obránce na Netrvala, který utekl, udělal kličku brankáři a otevřel skóre na 0:1 v náš prospěch. Z vedení jsme se, ale neradovali dlouho, už v 8 minutě domácí rozehráli rohový kop a přesnou hlavičkou srovnali na 1:1. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Ve 24. minutě utekl domácí hráč po naší pravé straně, ale jeho střelu vyrazil náš brankář Flegr. Ve 28. minutě zkoušel štěstí střelou z dálky Erazím, ale pouze na připraveného brankáře. V 31. minutě po protiútoku stříleli domácí vedle naší brány a o dvě minuty později zase vyrazil střelu na naši branku Flegr nohou.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a hned ve 42. minutě pronikli do našeho pokutového území. Dieujuste v souboji tělo na tělo ukopl hostujícímu hráči míč do zámezí. Oba hráči poté upadli a hlavní rozhodčí po signalizací pomezního proti nám pískla pokutový kop, který domácí proměnili a prohrávali jsme 2:1. Bohužel nám v té době vázla kombinace a domácí měli územní převahu a v 45. minutě soupeři pálili vedle naší branky. V 55. minutě, kdy brankář Flegr vyběhl proti hráči podél brankové čáry mimo bránu, vyrazil střelu na naši branku tělem Dieujuste. V 58. minutě jsme se dostali na dotřel domácí brány, ale Hadraba střílel pouze vedle. Poté jsme, vinou zranění, byli nuceni vystřídat a na hřiště přišli Dudl a Průša, kteří předtím odehráli celý zápas za U15. Hra se poté začala otáčet v náš prospěch, ale v 70. minutě střela domácích skončila vedle naší branky. Poté v 76. minutě Netrval prostrčil míč za obránce na Dudla, ale ten branku netrefil. Už o minutu později Dudl střelou z vápna zakončoval, brankář míč pouze vyrazil před sebe a dobíhající Dieujuste jej dopravil do sítě a vyrovnal  tak na 2:2. V poslední, 80. minutě, zkoušeli rozhodnout domácí, ale jejich střela šla vedle naší brány. Po rozehrávce se míč dostal k Dudlovi, ten ho poslal napravo na Hovorku, který míč před brankovou čarou dostihl a vracel jej pod sebe. Dudl sice míč přeběhl, ale na hranici pokutového území byl připravený Netrval, který přesnou střelou k levé tyči zakončil a rozhodl tak o našem vítězství 2:3.

Naše branky vstřelili : 2x Tomáš Netrval, Freylin Dieujuste.

Naše sestava U14 : Flegr – Fulín (55.Hovorka), Kaňka, Sojka (60.Průša), Palek – Kropáč, Riska, Dieujuste, Erazím (62.Dudl), Hadraba – Netrval.

Příští zápas sehrajeme v neděli 11.9.2022 od 11:55 hod. doma, na stadionu Pod Remízkem v Hořovicích, proti Povltavské fotbalové akademii.