post

FC Tempo Praha U15 – SK HOŘOVICE U15 4:1 (4:1)

5.11.2022 v 10:00 hod – Praha-Lhotka (UMT)

Na utkání s Tempem Praha jsme se velmi těšili, jelikož se jedná o tradiční mládežnickou líheň, která „vyprodukovala“ nejednoho známého fotbalistu. Stejným mužstvem prošel i Martin Vitík, současný hráč Sparty Praha. Také jsme věděli, že Tempo s námi bude hrát, jak se říká „fotbal“, což nám vyhovuje. Navíc dva hráči Tempa obdrželi aktuální nominaci do reprezentace ČR U15 a i to nás zajímalo, jaká bude konfrontace s takovým mužstvem.
Apelovali jsme na hráče, abychom si nenechali hned v počátku utkání utéct a hráli důrazně a důsledně přistupovali k hráčům soupeře. To se nám ale hned od úvodu moc nedařilo. Soupeř byl velice aktivní a nutno říci, že jsme jen velmi těžce pobírali náběhy protivníka. Tempo se velice rychle dostalo do vedení a pokračovalo v rychlé a nátlakové hře, se kterou jsme si postupně dokázali poradit, i když soupeř přidal ještě další tři branky. Zejména u reprezentanta Frolíka byla znát nesporná kvalita a všechny účastníky na hřišti převyšoval ve všech směrech. Do konce 1. poločasu jsme dokázali ještě snížit po povedeném nacvičeném signálu, kdy se o branku postaral Hrdlička.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit daleko aktivněji a předvést to, co nás zdobí a to je rychlá kombinační hra a to se nám také dařilo. Ve druhém poločasu soupeř neměl prakticky žádnou vážnější šanci a naopak my jsme se dokázali dostávat do šancí, které jsme však nedokázali proměnit v branku. I tak si ale naši kluci, zejména za druhý poločas, zaslouží pochvalu. Trenér Tempa a zároveň vedoucí trenérsko metodického úseku FAČR, Antonín Plachý vyzdvihl náš výkon a podotkl, že s kvalitnějším soupeřem tuto sezónu ještě neodehráli. Což také potěší. Již tuto neděli nás čeká závěrečné utkání podzimní části, kdy doma přivítáme dalšího těžkého soupeře, FK Příbram.

branka SKH: 38´ Hrdlička
sestava SKH: FLÉGR (B) – NOVÁK, HUTTR (c), PRŮŠA M. – HRDLIČKA, ŠTEŇO, DUDL, KREJČÍ – ZOUBEK, KROB – CHALUPECKÝ
náhradníci SKH: Žíla (B), Petráš, Hloušek, Frühauf, Bercha