FOTBAL ZÁKOLANY U13 – SK HOŘOVICE U13 1:4 (1:2)

V sobotu 16.4.2022 jsme sehráli další zápas Středočeského krajského přeboru mladších žáků, tentokrát na hřišti klubu Fotbal Zákolany. Tým, jehož součástí je i 5 děvčat a hraje všechny zápasy i za starší žáky se drží v soutěži na pěkném šestém místě. Již při zápase starších žáků jsme viděli, že Zákolanští fotbal hrát umí a přestože v kategorii U15 prohráli s našimi staršími žáky jednoznačně 1:15, byly vidět zajímavé individuální výkony jednotlivců i bojovnost celého týmu, který se ani za nepříznivého stavu nevzdával. Po zápase starších žáků si místní dali 20 minut přestávku, 5 starších chlapců se vysvléklo z dresů a zbytek nastoupil proti našemu týmu U13. Do utkání jsme nastoupili v sestavě Flegr, Bartoš, Průša, Kropáč, Dudl, Erazím, Fulín, Hadraba, Sojka, Riska, Kaňka, Palek. Od první minuty jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a již ve 3. minutě střelu Erazíma vyrazil domácí brankář na roh, jehož exekuci si vzal na starosti Fulín, který před brankou našel Dudla a ten vsítil úvodní gól utkání. Naši hráči kromě soupeře bojovali i s nerovným povrchem místního hřiště, kdy se míč různě odrážel od drnů. V 11. minutě musel náš brankář Tomáš Flegr vyrazit nad branku střelu domácích. Přestože jsme měli územní převahu, nedařilo se nám dostávat do zakončení a nebo jsme narazili na výborného brankáře domácích, který vyrazil střely Standy Hadraby v 12. minutě i Milana Průši v 15. minutě. Hned o minutu později se do šance dostali i domácí, ale stříleli nad naši branku. V 19. minutě zkoušel střelu Standa Hadraba, ale opět ztroskotal na brankáři. Ve 25. minutě vybojoval Šimon Riska míč u rohového praporku, nacentroval před branku, kde pěknou střelou z voleje Kaňka překonal domácího brankáře a vedli jsme 2:0. O dvě minuty později hrál malou domů brankáři Průša, ale domácí útočník přihrávku vystihl, brankář Flegr byl u míče pozdě, fauloval domácího hráče a byl z toho pokutový kop pro domácí. Ten Ema Stanislavová bezpečně proměnila, když balón poslala do protipohybu našeho brankáře. Takže první poločas skončil 2:1 v náš prospěch.

Ani ve druhém poločase nebylo na domácích téměř znát, že hrají již druhou polovinu druhého zápasu, ale dobrým pohybem jsme je přehrávali. Přesto stále hrozili z rychlých protiútoků, ve 33. minutě skončila jejich střela vedle Flegrovi branky. O minutu později střílel Ondra Kropáč, ale opět zasáhl domácí brankář. Ve 39 minutě vybojoval míč ve středu hřiště Šimon Bartoš, postupoval s ním dopředu, kde přihrál Hadrabovi, který našel volného Dominika Sojku a ten už domácího brankáře prostřelil a zvýšil na 3:1. O minutu později to opět zkoušeli domácí, ale Flegr bezpečně zasáhl. Postupem času se na domácích již začala projevovat únava a my jsme se dostávali do většího množství příležitostí. Ve 42. minutě střílel Dudl vedle branky. Ve 44. minutě potáhl balón po levé straně Sojka, přihrál Hadrabovi jeho zblokovaná střela se dostala k Riskovi a ten už neměl problém dostat míč do sítě a zvýšil na 4:1. Ve 48. minutě opět střílel Riska, ale tentokrát nad. Ve 49. a 51. minutě dvakrát za sebou střílel z levé strany Palek, ale první pokus domácí tečovali na rohový kop a druhou střelu vyrážel domácí brankář rovněž na rohový kop. Ani z jednoho jsme domácí branku neohrozili. Domácí se, ani přes únavu, nechtěli vzdát a v 54. minutě musel Flegr jejich střelu vyrazit nad branku. V 60. minutě si na rohový kop domácích naběhl i jejich brankář, který si i centrovaný míč našel, ale jeho hlavičku chytil Tomáš Flegr do rukavic. Tím zápas skončil naší zaslouženou výhrou, ale je potřeba ocenit výkon domácích hráčů, kteří předvedli kvalitu i bojovnost a kdyby neměli v nohách navíc 70. minut na celé hřiště za starší žáky, určitě by nás potrápili více.

Branky za SK Hořovice – Ondřej Dudl, Dominik Kaňka, Dominik Sojka, Šimon Riska. Za domácí korigovala z pokutového kopu Ema Stanislavová.

Příští utkání nás čeká již tuto středu 20.4.2022 od 18:10 hod. na domácím hřišti v Hořovicích, Pod Remízkem, v okresním derby proti FK Králův Dvůr a následně hned v neděli 24.4.2022 v 11:55 hod. přivítáme opět doma silný tým Povltavské fotbalové akademie.