SK HOŘOVICE U13 – FK KRÁLŮV DVŮR U13 3:0 (1-0)

Ve středu 20.4. 2022 jsme v Hořovicích ve vloženém 31. kole přivítali v okresním derby FK Králův Dvůr. Do utkání, které se hrálo až od 18:10 hodin jsme nastoupili v sestavě: Toť, Dudl, Bartoš, Erazím, Průša, Fulín, Hadraba, Sojka, Abrhám, Velič, Mojdl, Hovorka. Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned na úvod jsme si vypracovali dva rohové kopy, ale bohužel jsme z nich nedokázali zakončit. Hosté spoléhali na nákopy za naši obranu. Poprvé to vyzkoušeli ve 4. minutě, kdy střelu bezpečně chytil náš brankář Radovan Toť. Hned o minutu později mu další střela udělala větší starosti, když mu vyklouzla z rukou a zastavila se až o tyč naší branky, ale odražený míč už Radovan Toť pokryl. V 6. minutě zkoušel střelu Dudl, ale našel jen připraveného brankáře hostí. V 10. minutě  vystřelil Průša, ale brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ten rozehrál Fulín na Dudla, jehož střelu hosté zblokovali, míč se odrazil k Průšovi, který už propálil vše, co mu stálo v cestě a vedli jsme 1:0. Ve 14. minutě střílel Hadraba, ale jen do náruče brankaře. O minutu později to zkusil opět Dudl, ale dobře bránící hosté jeho střelu zblokovali na rohový kop. Hosté hráli velice důrazně a často dohrávali souboje i za cenu faulu. Naopak my jsme působili ospalým dojmem. V 18.minutě opět zahrozili hosté, ale střelu z přímého kopu bezpečně chytil Toť. Ve 21. minutě, při dalším z nákopů za naši obranu, opět stříleli hosté, ale Toť míč mířící k tyči naší branky, vyrazil na roh, který jsme pokryli. Z protiútoku střílel Hovorka nad branku hostí. Ve 26. minutě byl faulován Hadraba, který se sám ujal rozehrání přímého kopu, ale jeho oblouček přes zeď přeletěl i branku hostí. O minutu později opět hosté zkoušeli přehodit naši obranu, ale Toť míč chytil. Ve 28. minutě jsme rozehrávali další z přímých kopů, Dudl to zkoušel stejně, jako před tím Hadraba, technicky přes zeď, ale opět překopl i branku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, rychleji jsme kombinovali a tím se i více dostávali do zakončení. Ve 33. minutě zkoušel Erazím protlačit míč do branky, ale neúspěšně. Už ve 35. minutě se z levé strany podél brankové čáry protáhl Dudl, přihrál před branku Erazímovi, který s přehledem proměnil a vedli jsme 2:0. O minutu později opět aktivní Dudl zkoušel pozornost hostujícího brankáře, který jeho střelu vyrazil. Ve 39. minutě směřoval další z nákopů hostí do našeho pokutového území, Radovan Toť se sklouzl pro míč, ale zároveň podrazil i protihráče a byl nařízen pokutový kop pro hosty. Radovan se vyznamenal, neukvapil se, počkal si na střelu mířící doprostřed branky a vyrazil ji, dobíhající obránci míč dopravili do bezpečí. Ve 44. minutě se snažil uvolnit před brankou soupeře Velič, ale byl faulován. Tentokrát se k přímému kopu postavil Průša, ale trefil jen brankáře. O minutu později znovu střílel Dudl, ale opět jen do brankáře hostí. Následoval opět dlouhý míč za naši obranu, ale střelu hostí brankář chytil. V 54. minutě dobře napadal soupeřovi obránce Fulín, podařilo se mu míč vybojovat, přihrál Hadrabovi, který opět ztroskotal na brankáři. V 55. minutě našel Erazím přihrávkou Hadrabu, ten se neukvapil, udržel si soupeře za zády, protáhl se kolem něj a zvýšil skóre zápasu na 3:0. Tímto výsledkem už utkání, až zbytečně tvrdého zápasu, i skončilo a po zásluze jsme si připsali do tabulky další tři body.

Branky za SK Hořovice : Milan Průša, Matyáš Erazím, Stanislav Hadraba

K dalšímu utkání nastoupíme opět na domácím hřišti v Hořovicích již tuto neděli 24.4.2022 od 11.55 hod. proti jednomu z nejtěžších soupeřů v soutěži Povltavské fotbalové akademii.