post

HOŘOVICKÉ MLADÉ PUŠKY V TOP TÝMECH

Doposud jsme se nevěnovali také zajímavým přestupům i těm, které se chystají nebo jsou na spadnutí. Ve všech případech se jedná o ty nejlepší „destinace“, jaké jen u nás mohou být.

Tomáš KŘIVÁNEK (*2007)
Tomáš „Pači“ Křivánek začal svou kariéru v Drozdově/Cerhovicích pod vedením Ládi Cibulky, který tam rozjel mládežnický fotbal. Od počátku bylo zřejmé, že Tomáš má v sobě buldočí povahu, kterou přenášel i na hřišti. Ne náhodou byl také součástí okresních fotbalových výběrů. V létě 2020 se konal velký přestup drozdovsko-cerhovických mladíků do Hořovic, kde Tomáš působil s kapitánskou páskou v mužstvu starších žáků U15. I zde ale bylo po chvíli jasné, že jeho potenciál je daleko vyšší, a proto byl záhy posunut do starší divizní kategorie U17. V létě 2022 pak po absolvování letní přípravy zamířil do ligové Viktorky Plzeň, kde působí dodnes, aktuálně v týmu U17 pod vedením Pavla Fořta, kde bude hrát v následujícím ročníku celostátní ligu dorostu. Tomáš patří mezi hlavní osu týmu a tím pádem i člena základní sestavy.

Vít PRŮŠA (*2007)
Vítek absolvoval stejnou cestu jako Tomáš Křivánek. Vyrůstali spolu jak fotbalově, tak i mimo hřiště, neboť jsou to bratranci. Na rozdíl od Tomáše, Víťa není typ urputného a soubojového hráče, ale naopak ho zdobí rychlost, práce s míčem a technika. I on po přestupu do Hořovic a následnému přesunu do kategorie mladšího dorostu U17 vlastně tuto kategorii přeskočil a již na počátku uplynulé sezóny si jej trenér Cibulka vytáhl do U19, kde odehrál celou sezónu a dařilo se mu víc než dobře a proti hráčů i o 3 roky staršími se gólově prosazoval. Jeho počínání neuniklo pozorovatelům Viktorky Plzeň, která o něj projevila zájem a tak před několika dny nastoupil do letní přípravy a odehrál svůj první přípravný zápas v červeno-modrém dresu a premiéra to byla více než vydařená, neboť se gólově prosadil. Aktuálně se finalizuje jeho přestup do Plzně, kde bude po boku s Tomášem bojovat v celostátní lize dorostu.

 
(na obrázcích zleva Vít Průša, Tomáš Křivánek)

Milan PRŮŠA (*2010)
Milan „Jarmil“ Průša je takový „malý“ úkaz. I on, mladší bratr Víti, prošel Drozdovem/Cerhovicemi, samozřejmě na počátku nižší kategorií pod vedením Romana Fulína, ale velmi brzy se posouval věkovými kategoriemi výše a víše a nebylo tak výjimkou, že Milan odehrál svá mistrovská utkání i s o čtyři roky staršími hráči. Jeho talent byl nesporný, spíše jej vždy limitovala jeho flegmatičnost. I proto si vysloužil od svého posledního trenéra, Kuby Kroba přezdívku Jarmil (pozn. postava ze seriálu Okresní přebor). I on byl součástí hromadného přestupu v létě 2020 do Hořovic, kde působil střídavě v týmu mladších žáků a poslední sezónu již naplno v mužstvu starších žáků U15. Ač věkem se jednalo o benjamínka mužstva, nikoliv však svou postavou. Milan byl součástí okresních i krajských fotbalových výběrů, kde si jej také vyhlédla pražská Sparta, se kterou již tuto sezónu absolvoval část tréninkových jednotek a také většinu utkání Euroligy, kterou sparťanská U13 tuto sezónu odehrála a dalších turnajů. Aktuálně se finalizuje Milanův přestup do Sparty a nástup do letní přípravy. V nové sezóně tak absolvuje žákovskou ligu v rudém dresu.

František HUTTR (*2008)
Fanda, dosavadní kapitán hořovické U15, byl součástí hromadného přestupu berounských kluků do Hořovic, který se uskutečnil v létě roku 2022. V Berouně vyrůstal pod vedením Kuby Kroba, kde se vyprofiloval v tzv. vůdce týmu, který zaujme nejen svou hřívou na hlavě, ale zejména svým fotbalovým projevem. Fandy je prostě celé hřiště, je to neúnavný bojovník, kterého nikdy neuvidíte odpočívat nebo snad v situaci, kdy by vypustil nějaký souboj. Aktuálně se Fanda připravuje s týmem U16 Viktorky Plzeň, kam nastoupil do letní přípravy. Jeho přestup je již prakticky hotovou věcí a bude tak bojovat v České lize dorostu.

Martin KREJČÍ (*2008)
Krejča šel stejnou cestou jako „Pači“ Křivánek a bratři Průšovi, tedy z „Cibulkovy“ drozdovsko-cerhovické líhně. Talentem na všechny sporty políbený kluk, obzvlášť pak na fotbal. Při jeho běhu máte pocit, že sledujete atletické závody. I Martin po přestupu v létě 2020 působil v mužstvu starších žáků působícím nejprve v Krajském přeboru a následně pak i v České divizi žáků, kde se vypracoval do jednoho z nejdůležitějších hráčů kádru. Další z kluků, kteří na hřišti nechají úplně vše a tak, jak si dokáže užít týmové úspěchy, tak zrovna tak těžce nese ty prohry. S Fandou Huttrem tvoří nerozlučnou dvojici jak na hřišti, tak mimo něj. A nesou si to s sebou i do Plzně, neboť Martin tam také absolvuje letní přípravu s týmem Viktorky U16, tak držíme palce, aby nakonec vše klaplo a společně pak tato „dvojčata“ bok po boku bojovali v České lize dorostu. Závěrem ještě takovou malou kuriozitu, neboť Vít a Milan Průšovi, bratranci Pačiho Křivánka, jsou vlastně nevlastní bratři Martina. Tak že od čutání na zahradě se kluci posunuli za pár let mezi českou elitu.

Všem klukům držíme palce, aby se jim v nových působištích dařilo minimálně stejně tak dobře, jak tomu bylo v jejich posledním působišti, tedy v Hořovicích. Velký dík patří také hlavně trenérům, stáli u jejich fotbalového růstu a dokázali je vypracovat tam, kde teď jsou. Jedná se zejména o Vladislava Cibulku a Jakuba Kroba.
Radost nám ale dělají i další hráči, o které je zájem mezi „velkými“ kluby. Své pravidelné tréninkové jednotky ve Viktorce Plzeň polykají také Petr Chalupecký, Lukáš Krob, Ondra Dudl nebo Tomáš Flégr. Hořovické kluky je vidět, což probudilo také spoustu hráčských agentů, kteří okolo nich krouží. Svědčí to o tom, že práce s mládeží je v našem regionu na velmi dobré úrovni, a proto patří dík i těm, kteří se starají o chod hořovického klubu, protože ani bez jejich přičinění by to vše nebylo.