Povltavská FA – SK Hořovice 1:4 (Mistrovské utkání U15)

V sobotu jsme dojížděli k důležitému utkání do Hvozdnice, kde jsme se utkali s dosud neporaženým týmem naší skupiny, Povltavskou FA. Na toto utkání jsme se obzvlášť připravovali, neboť se jedná o jednoho s aspirantů na 1. místo ve skupině.

Utkání jsme začali na výbornou a již ve 4. minutě se krásně po individuální akci prosadil Víťa Průša a dostal nás do vedení. Následně byl průběh zápasu plný osobních soubojů, které se né vždy ze strany rozhodčího posuzovali na každou stranu stejně… Soupeř se zaměřil většinou na dlouhé pasy za naší obranu na svého nejlepšího střelce Andronikova. Několikrát jsme tyto akce hasili až v poslední chvíli, ale dařilo se nám je zneškodňovat až do 22. minuty. To se již soupeři podařilo srovnat na 1:1. Průběh zápasu byl i nadále podobný. I my jsme se snažili kombinací a průnikovými přihrávkami soupeře zaskočit. Těsně před koncem 1. poločasu se jedna z průnikových přihrávek podařila Tomáši Křivánkovi, který si všiml výborně naběhnuvšího Víti Průši, který dostal míč mezi obránce a při svém náběhu lehce přehodil domácího golmana, který proti němu vyběhl – 1:2.

Ve druhém poločasu jsme už soupeře tolik k jeho nátlakové hře nepouštěli a více se nám dařili míče za obranu zachycovat. Na našich hráčích byla cítit chuť a odhodlání zápas zvládnout. Ve 48. minutě předvedl něco ze svého střeleckého arsenálu Tomáš Křivánek, který krásnou střelou ze “šestnáctky” zvýšil na 1:3. To už byl soupeř spíše v křeči a  nedařilo se mu držet míč na svých kopačkách. Naopak nám se podařilo upravit končený výsledek na 1:4, když se podařilo Martinu Bauerovi ustát osobní souboj a pak v tváří tvář domácímu brankáři chladnokrevně vsítil.

Naši hráči si výhru nad těžkým soupeřem náležitě užívali a to spolu s našimi diváky, kteří nás přijeli podpořit. Po našem utkání pak všichni společně povzbuzovali naše mladší parťáky v jejich utkání kategorie U13. I nadále si tedy držíme svou neporazitelnost a v tabulce nám patří druhé místo za první Hostouní, která má však zápas k dobru.

Sestava SKH: Mojdl (B) – Hrudka, Motl (C), Červenka, Krejčí – Bauer, Křivánek, Kratěna, Frühauf – Průša V., Dostál

Branky SKH: 4´a 35´ Průša V., 48´ Křivánek, 67´ Bauer