SK Hořovice B – FK Králův Dvůr B 1:2 (1:1)

V neděli svou soutěž konečně odstartoval i náš B tým, který si po 5 letech zahraje znovu I.B třídu. Hned v úvodním kole do Hořovic přijela rezerva třetiligového Králova Dvora, které se v loňské sezóně nepodařilo zachránit I.A třídu. Souboj nováčků začal lépe pro Cábelíky, kteří byli více na míči a diktovali tempo hry. Úvodní tlak jsme ale přečkali a dokonce jsme mohli jít do vedení, když na konci první patnáctiminutovky Vyšín vysunul na křídle Kalinu, ten nacentroval na Kotena, kterému se ale nepovedl první dotek a míč mu sebral hostující brankář. Z následující protiakce se zrodila první branka, když jsme těsně za vápnem nechali spoustu času na přihrávku hostujícímu Menclovi, který ještě v jarní části loňské sezóny oblékal hořovický dres. Jeho dloubáček na zadní tyč sice zakončil útočník jen do Brambory, míč se k němu ale odrazil znovu a tentokrát už ho dostal do sítě. Na odpověď jsme čekali 20 minut, kdy Čapek skvěle sklepl do běhu Kotenovi, který s míčem prosprintoval až k brance, před kterou byl sražen k zemi obráncem a kopali jsme penaltu. K té se postavil Čapek a bezpečně ji proměnil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.
Ve druhém dějství byla hra vyrovnaná, hrálo se převážně od vápna k vápnu, k vidění nebylo moc šancí. Dlouho to vypadalo, že další změna skóre v utkání už nenastane, v 76. minutě se ale do míče hezky opřel jeden z hostů a střela zapadla pod břevno. Snažili jsme alespoň vyrovnat, střela Vokůrky byla ale zblokovaná na rohový kop. V závěru Brambora dobře zakročil proti nebezpečné hlavičce, na druhé straně jsme se snažili vyvinout poslední tlak, který ale k ničemu nevedl. V prvním kole si připisujeme porážku 1:2. To nás mrzí, protože minimálně remíza by zápasu slušela.
Příští utkání odehrajeme v sobotu 26. srpna v 10:30 v Nové Vsi pod Pleší, odkud si budeme chtít přivézt první body.