post

TJ PŘEŠTICE U17 – SK HOŘOVICE U17 2:4 (2:0)

20.8.2023 ve 12:15 hod – Přeštice (UMT)

Na utkání v Přešticích jsme se připravovali nejen po fotbalové stránce, ale také jsme byli nuceni přijmout fakt, že z důvodu „nezpůsobilosti“ travnaté plochy se zápas odehraje na hřišti s umělým povrchem. A to bylo, vzhledem k panujícímu počasí, opravdu „za trest“. Nicméně, přes veškerou snahu našeho SK, se na tomto faktu nic nezměnilo a my odjížděli do Přeštic opravdu na „horkou“ půdu.
Již v průběhu dopoledního utkání U19 bylo jasné, že v Přešticích nejsou Hořovice úplně v oblibě. Úmorné vedro bylo složité i pro pouhé přihlížející diváky, natož pro kluky na hřišti. Do samotného utkání jsme vstoupili vlažně a v podstatě v úvodu utkání jsme již prohrávali brankou, kterou jsme soupeři prakticky darovali sami, když jsme se dostali do těžké situace při kombinaci s brankářem Flégrem. Ve 26. min pak přišla nepříjemná situace. Při jednom ze soubojů došlo k pádu našeho Petra Bažaty, při kterém se Petr ošklivě zranil s podezřením na zlomeninu klíční kosti, které se následně prokázalo. Petrovi přejeme brzké uzdravení a návrat na trávníky. Do konce poločasu jsme bohužel inkasovali ještě jednou a do šaten jsme tak odcházeli s nelichotivým výsledkem.
Úkol během přestávky byl jasný, kluky co nejvíce namotivovat k obratu, který nebyl nemožný, vzhledem k obrazu hry během první půle. Do hry jsme pustili Michala Zoubka, který mohl svou rychlostí na soupeře, kterému docházely síly, platit. A to se také podařilo. Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak a již ve 49. min. jsme z kopačky Ondry Dudla snížili. Naše hra vypadala podstatně lépe než na nakopávajícího soupeře. Svou kombinací a rychlostí jsme se dostávali do brankových příležitostí a ty jsme také proměňovali. V 58. min se prosadil výborně hrající (2x A) Lukáš Krob – bylo srovnáno. Naše hra měla stále vysoké parametry a tak přišly i další branky. Hlavou se prosadil Michal Zoubek a následně také Vojta Hrdlička. Famózní obrat byl dokonán. Kluci zaslouží velkou pochvalu za to, jak zápasu, zejména pak k druhému poločasu, přistoupili. Klobouk dolů.

branky SKH U17: 49´DUDL, 58´KROB, 60´ZOUBEK, 86´HRDLIČKA
sestava SKH U17: FLÉGR – PETRÁŠ, VITNER, BAŽATA – FRŮHAUF, DUDL ©, ŠTEŇO, KROB – VRBA, CHALUPECKÝ, DOSTÁL
střídající: MOJDL (B), HRDLIČKA, ZOUBEK, KREJČÍ, NOVÁK, TRKOVSKÝ, KULÍK