SK Hořovice – FC Přední Kopanina 3:6 (2:5)

Dnešní přátelský zápas jsme odehráli proti FC Přední Kopanina. Čekali jsme, že soupeř bude kvalitní, protože v přípravě má velice dobré výsledky. My se o jeho kvalitě přesvědčili hned ve 2. minutě, když hosté sehráli rychlou průnikovku do strany. Poté přišla přihrávka pod sebe a gól v podstatě do prázdné brány. Snažili jsme se co nejdříve odpovědět, obrovskou šanci měl Mareš, který orazítkoval tyč. V 8. minutě jsme odehráli dobrou pasáž, když jsme drželi míč u soupeřovy šestnáctky. Vostárek přešel přes jednoho hráče a nacentroval na Landu, který hlavou vyrovnal. Remízový stav ale netrval dlouho a hned o 2 minuty později hosté rozehráli rohový kop a po závaru ve vápně se jim nakonec podařilo dostat míč do sítě. Znovu jsme měli příležitost rychle odpovědět. Marešovu přihrávku si zpracoval Vostárek a míč poslal do branky. Nacházel se ale v ofsajdu a skóre se nezměnilo. Hosté nás přečíslovali ve středu hřiště, dostávali se do rychlých protiútoků a zejména v prvním poločase si vytvořili mnohem více šancí. Po jednom takovém protiútoku ve 13. minutě musel Brambora vyrazit nebezpečnou příležitost na rohový kop. Ten hosté zahráli dobře a první pokus Brambora ještě vyrazil, dorážku už nikoliv a bylo to 1:3. Ve 38. minutě už to bylo o 3 branky, nejlepší střelec hostů Urban dostal prostor a zakončil na bližší tyč. O 3 minuty později se po přihrávce patičkou ocitl jeden z hostů sám před Bramborou a zvýšil na 1:5. Do poločasu ještě Mareš po faulu na Záluského zahrával pokutový kop a s přehledem proměnil. Ve 49. minutě Hlídek centroval na Bělohlávka, který se prosadil na bližší tyč, 3:5. Od té doby jsme dlouho stoprocentní šanci neviděli ani na jedné straně, hra se hodně vyrovnala. Největší šanci zdramatizovat zápas měl v 83. minutě po přihrávce Mareše Bělohlávek, brankáře ale nepropálil. Hned z protiútoku se hosté dostali do dobré příležitosti, kterou využili a skóre upravili na konečných 3:6. Příští sobotu 11. února se utkáme s FK Meteor Praha na domácím hřišti v 10:30.

Sestava SKH: Brambora (46’ Malec) – Hlídek (68’ Vokůrka), Kuška, Puchmertl, Smetana – Mareš, Vostárek (63’ Buben), Wacker (71’ Fatka) – Záluský (46’ Krejča), Bělohlávek, Landa