SK Hořovice – FK Tachov 2:1 (1:1)

V prvním kole jsme na hřišti Pod Remízkem přivítali FK Tachov. Soupeře jsme od začátku přehrávali a především na krajích hřiště jim naši hráči dělali problémy. Už v 5. minutě se za obranu dostal po přihrávce Vostárka Landa, jeho centr byl sražen na roh. Ve 20. minutě se ve stoprocentní šanci ocitl Čapek. Po sražené přihrávce postupoval sám na brankáře, vystřelil na zadní tyč, jeho pokus byl ale vyražen. O 2 minuty později jsme čelili nepříjemnému protiútoku, Hlídek napoprvé nebezpečí zažehnal, podruhé už se ale centr do vápna dostal a na zadní tyči zakončil přesně jeden z hostů. Z branky jsme se chtěli rychle oklepat. Zpoza vápna zkoušel vystřelit Vostárek, jeho střela skončila vedle. Na druhé straně musel zasahovat Puchmertl, který jako poslední hráč skluzem zažehnal nebezpečí. Vzápětí se ve středu pole dostal k míči Vostárek, posunul do křídla na Landu a ten nahrál Záluskému, který si míč posunul na levačku a nekompromisně propálil brankáře. V nastavení prvního dějství vystřelil Kos a vzápětí ještě zkusil štěstí Mareš, jeho střela ale skončila v rukavicích brankáře.
Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem – zvrátit vedení na naši stranu. V 51. minutě se o to pokusil Landa, ale střílel jen nad. V 56. minutě mohl postupovat Landa sám, ale byl podražen a hosté šli do deseti. Za okamžik měl obrovskou příležitost Puchmertl, jeho střela ale skončila mimo. Nadále jsme cítili, že je potřeba vstřelit vítězný gól. Další šanci měl po přihrávce Záluského Landa, který sice obehrál brankáře, ale na střelu z úhlu to nebylo, takže se pokusil oslovit Bělohlávka, který se rozhodl přihrát Vostárkovi, jeho střela ale skončila mimo. V posledních 15 minutách se ke střele dostal Šíma, ale ani on se netrefil. V 78. minutě jsme se konečně dočkali. Vostárek vybídl Hlídka, který nahrál pod sebe na Mareše a ten nás poslal do vedení. Zbytek zápasu jsme si téměř bezchybně pohlídalil, jediný závar vyřešil odkopem Hlídek. V 88. minutě šli po faulu na Kosa hosté do devíti. I přesto se ale v závěru pokusili o tlak, Beran ale jediný centr vyboxoval do bezpečí.
K dalšímu zápasu zajíždíme příští sobotu do Soběslavi. Start zápasu bude v 17:00.