post

MLÁDEŽ – LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ MODRÁ U DĚČÍNA

Období od konce sezóny do startu té nové se dalo spočítat na jednotky dnů. Vždyť od návratu z úspěšného turnaje v Chorvatském Umagu (25.6.) do začátku letní přípravy nás dělily necelé 3 týdny. Každá z mládežnických kategorií měla svůj start letní přípravy trochu jiný, ale datum 23.7. měly všichni zaškrtnutý, jako začátek soustředění v Modré u Děčína.
Na soustředění odjely tak kategorie U14, U15, U17 a U19. Pro „sedmnáctku“ byl start o trochu ostřejší, neboť jej ve fotbalovém areálu čekalo hned v dopoledních hodinách přípravné utkání s týmem Ústí n./Labem hrající taktéž divizní soutěž. Velmi kvalitní utkání nakonec hořovičtí zvládli velmi dobře a soustředění tak začali výhrou 5:3.
Areál v Modré u Děčína, kde svou letní přípravu absolvovala současná U17 již v loňském roce a to díky trenérovi Kubovi Krobovi, který zde absolvoval soustředění ještě v dobách trenérského působení v Berouně. A jde o areál více než kvalitní. Aby také ně, vždyť zde probíhají soustředění prvoligových i zahraničních mužstev. Co jsme zde měli vlastně k dispozici? Perfektně připravené dvě travnaté plochy, o které se místní správce staral neskutečně. Již od ranního rozbřesku hučel po areálu jeho traktůrek a zelený pažit buď to sekal anebo válcoval pro nadcházející tréninkovou jednotku. Co se místní kuchyně týče, ta je také fantastická. Kluci měli celodenní stravování, ke svačinám vždy připravené ovoce a ve večerních hodinách ještě druhou večeři ve formě pomazánky apod. Ubytováni jsme byly v hlavní budově centra, kde byli kluci v pokojích většinou po čtyřech. V každém pokoji měli své sociální zařízení. K dispozici jsme zde měli i regenerační část ve formě vířivky a sauny. Každá kategorie pak měla svou šatnu, kde si kluci nechávali svá tréninková oblečení a na pokoji tak již chodili osprchovaní a netahali si tam nečistotu. Nohy, které dostaly opravdu záhul, mohli všichni schladit ve venkovním bazénu, který byl využíván velmi často. Pro zpestření si kluci mohli zahrát tenis nebo nohejbal na místním hřišti s umělým trávníkem.
Každá kategorie měla svůj denní program upravený samozřejmě jinak. Např. U17 absolvovala každé ráno krátký výběh s protahováním. Po snídani a krátkém odpočinku následovaly dopolední tréninkové jednotky a to na obou hřištích, po obědě pak zase odpolední tréninkové jednotky. Čas mezi večeří a večerkou byl pak věnován protahování, posilování anebo také video-rozboru utkání, které jsme mohli natáčet pomocí zapůjčené kamery z OFS Beroun, za což velmi děkujeme. Třešničkou na dortu pak byl např. brankářský trénink pod vedením prvoligového brankáře FK Teplice, Tomáše Grigara, což se našim klukům moc líbilo a zcela určitě si z toho odnesli mnoho cenných rad. Mohli jsme také sledovat přátelské utkání třetiligového Ústí nad Labem a České Lípy, kde po trávníku běhali borci s ligovou zkušeností.
Na závěr soustředění pak svá utkání sehrála mužstva U17 (FK Litvínov – divize) i U19 (FK Chomutov – divize). Sice obě mužstva svá utkání prohrála, ale byla možnost vyzkoušet mnoho herních variant, vyzkoušet hráče na různých postech, na což v mistrovském utkání již prostor nebude. Co je ale důležité, že jsme se všichni vrátili bez nějakého vážnějšího zranění (kromě střevních potíží několika jedinců a jednomu pohmožděnému koleni). Aktuálně se již dorostenecké týmy připravují na svůj první mistrovský start na půdě Písku, tak doufejme, že poctivá dřina, kterou kluci v Modré absolvovali, bude znát i na hřišti.