SK Hořovice – FK Viagem Příbram 3:3 (2:2)

Šesté přípravné utkáni jsme sehráli proti druholigovému klubu FK Viagem Příbram. Příbram byla od začátku více na míči a diktovala tempo hry. My se snažili být důrazní a soupeř se uchyloval k míčům za obranu, se kterými jsme si dokázali dobře poradit. První střela Příbrami přišla v 7. minutě, Koten ji ale bez problému zastavil. Těžší zákrok musel vytáhnout až ve 21. minutě a znovu byl úspěšný. Postupem času jsme začali hrát lépe dopředu, déle jsme drželi míč a vytvářeli si šance. Ve 25. minutě Kuška posunul na Bělohlávka. Jeho pokus byl zblokovaný, míč se odrazil k Polákovi, který nás střelou k tyči poslal do vedení. Příbram se snažila odpovědět, ale všechny její pokusy buď zblokovali naši obránci, nebo mířily mimo tři tyče. To my jsme branku trefili ve 35. minutě, když Záluský vypíchl míč a utekl po křídle. Potom nacentroval na Wackera, který krásnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Už to vypadalo, že tímto výsledkem poločas skončí, bohužel jsme si vybrali ve 43. minutě slabou chvilku. Nejdříve jsme obdrželi branku po standardní situaci, o minutu později se hostující Langhamer opřel do odraženého míče a nechytatelnou střelou vyrovnal. Do druhého poločasu jsme i tak vstoupili dobře, na soupeře jsme vyvíjeli tlak a znepříjemnili mu hru. V 54. minutě ukázal svou kvalitu Vostárek, když obešel dva hráče a přesným obloučkem vybídl k zakončení Záluského. Ten si míč zpracoval a znovu nás poslal do vedení. Příbram měla o několik chvil později také slibnou příležitost, střela se ale nevešla mezi tři tyče. V 67. minutě po naší chybné rozehrávce Kuška fauloval ve vápně a i přesto, že Frýdl vystihl stranu, tak na míč nedosáhl. V 83. minutě se mu zadařilo lépe, když vychytal hostující samostatný únik. V samém závěru měl obrovskou příležitost jeden z příbramských, z úrovně penalty ale trestuhodně překopl. Těžký zápas tak skončil 3:3 a myslím si, že s výkonem můžeme být spokojeni. Anglický týden zakončíme v sobotu 18. února proti FK Králův Dvůr. Znovu v 10:30 v Hořovicích.

Sestava SKH: Koten (46’ Frýdl) – Hlídek (46’ Krejča), Puchmertl (73’ Čapek), Kuška, Smetana – Mareš (70’ Kyncl), Wacker, Polák (46’ Vostárek) – Záluský (54’ Veselý), Bělohlávek, Landa