post

SK Hořovice – FK Králův Dvůr 2:3 (0:2)

Náročný týden jsme zakončili v sobotu 18. února, kdy na naši umělou trávu přijel třetiligový Králův Dvůr. Vstup do zápasu od nás nebyl dobrý, hráli jsme proti větru, který celý zápas snižoval kvalitu utkání. Za prvních 5 minut si musel Frýdl připsat hned 3 důležité zákroky. Na druhé straně se do šance dostal po přihrávce Landy Vostárek, jeho pokus zvládl hostující brankář přizvednout na roh. Ve 24. minutě hosté rozehráli standardní situaci do strany, odkud přilétl centr do vápna a Procházka hlavou vstřelil první branku. O pár minut později se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že standardka bylo rozehrána napřímo. V závěru poločasu znovu dobře zakročil Frýdl, následná dorážka skončila jen na tyči. Dvě šance snížit měl Veselý, bohužel se mu to ale nepodařilo. Druhý poločas se herně vyrovnal a dlouho jsme čekali na nějakou větší příležitost. Tu dostal v 60. minutě Mareš, když po faulu na Landu zahrával pokutový kop. Zkušený kapitán se nemýlil a s velkým přehledem snížil stav utkání na 1:2. Vzápětí se ke dvěma střelám dostali hosté, Koten jim ale vystavil stopku. My si vytvořili několik příležitostí po centrech, chyběla nám ale kvalita v zakončení. V 73. minutě Koten dobře přečetl hru a vyběhl proti hostujícímu útočníkovi, který byl v souboji pozdě a Kotena fauloval. V 84. minutě měl před sebou náš brankář větší výzvu, protože hosté zahrávali penaltu. Koten sice vystihl směr, na míč ale nedosáhl. V úplném závěru se nám ještě podařilo snížit na 2:3, když míč do sítě po centru Kyncla protlačil Záluský. Poslední přípravný zápas odehrajeme příští sobotu 25. února na hřišti týmu SK Újezd Praha 4 od 10:00.

Sestava SKH: Frýdl (46’ Koten) – Hlídek (51’ Vokůrka), Puchmertl, Kuška, Smetana – Mareš, Polák (4’ Veselý, 51’ Šíma), Vostárek – Wacker (69’ Kyncl), Bělohlávek (66’ Čapek), Landa (67’ Záluský)