SK Hořovice – MFK Dobříš 4:1 (3:1)

V sobotu 14.1. jsme odehráli první přátelské utkání v zimní přípravě s celkem MFK Dobříš, který v loňské sezóně sestoupil z Divize B. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, hned v 5. minutě se uvolnil Hlídek, našel Bělohlávka, jehož pokus vyrazil hostující brankář na roh. Nadále jsme měli více ze hry, další vyloženou příležitost jsme si vypracovali ve 21. minutě, kdy se po rohovém kopu Mareše pověsil do vzduchu Puchmertl. Ani následná prudká dorážka Mareše však neskončila v síti. O pár minut později se k míči dostal Hlídek a přesným centrem našel hlavu Veselého, který se už nemýlil. Snažili jsme se přidat další branky, po zblokovaném centru Poláka se míč otřel o břevno dobříšského gólmana. Ve 33. minutě hosté nakopli dlouhý míč a po nedomluvě obrany s brankářem si Hlídek vstřelil nešťastný vlastní gól. To s námi ale nezamávalo a hned ve 36. minutě byl v osobním souboji důraznější Bělohlávek, který přetlačil obránce a z otočky nás znovu poslal do vedení. Ve 39. minutě si Šíma v pokutovém území elegantně přehodil jednoho z obránců a levačkou zakončil na bližší tyč, 3:1. Ke konci poločasu se ještě k dobré střele dostal Polák a vybojoval rohový kop. Ve druhém poločase jsme začali rotovat sestavou, i tak jsme ale dominovali a kontrolovali hru. Hosty jsme do moc šancí nepouštěli, Koten ale přece jen musel v 58. minutě zakročit proti dobre přízemní střele. V 66. minutě zahrávala Dobříš po skrumáži v našem pokutovém území penaltu. Ta ale skončila na tyči a o 5 minut později se kopala po faulu na Mareše i na druhé straně. Ten se také ujal zahrávání pokutového kopu a jako zkušený kapitán ho s přehledem proměnil. Na konci zápasu ještě nebezpečně stříleli Mareš a Vokůrka, s oběma pokusy si ale hostující brankář poradil. Vstup do nového roku máme tedy úspěšně za sebou a příští týden v sobotu 21.1. odehrajeme další přátelské utkání na hřišti SK Kladno.

Sestava SKH:
1. poločas: Frýdl – Hlídek, Puchmertl, Kuška, Smetana – Veselý, Mareš, Polák – Šíma, Bělohlávek, Landa
2. poločas: Koten – Vokůrka, Puchmertl, Kuška, Smetana – Veselý (59’ Čapek), Mareš, Krejča – Šíma (54’ Záluský), Bělohlávek, Landa (54’ Kyncl)