SK Kladno – SK Hořovice 2:1 (0:0)

V sobotu 21.1. jsme se vydali k přátelskému utkání do nedalekého Kladna, které se nachází na třetím místě Divize B. Utkání se hrálo na těžkém terénu a také jsme se museli obejít bez několika pilířů základní sestavy. Od začátku mělo Kladno více ze hry. Hned v 8. minutě se dobrým zákrokem vyznamenal Koten, když vyběhl proti domácímu střelci. O 4 minuty později se na naši bránu řítil další nebezpečný útok, proti kterému opět vyběhl Koten, tentokrát byl ale v souboji pozdě a tak Kladno zahrávalo pokutový kop. Domácí hráč netrefil bránu a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Ohrozit branku domácích se pokusili ze střední vzdálenosti Polák a Záluský, oba neúspěšně. V bráně nás držel Koten, který se vytáhl ještě několika reflexivními zákroky. Do druhého poločasu jsme nastoupili s drobnými změnami v sestavě. Do první šance se dostali domácí, kdy v 52. minutě samostatný únik ze strany zneškodnil Frýdl. Kladno se stále snažilo tlačit do útoku a v 60. minutě snahu přetavilo v úvodní branku. Centr z levého křídla si našel domácí hráč a nechytatelně zakončil. Podobnou akci předvedli domácí i o pět minut později. Tentokrát přišla přihrávka pod sebe z pravé strany s opět úspěšným koncem, 2:0. Poté jsme si i my začali vytvářet šance ke skórování. V 75. minutě aktivní Wacker vyvinul tlak na brankáře, kterému se nepovedl odkop a domácí obránci těsně před Wackerem odkopli míč do bezpečí. Ihned poté Smetana našel centrem hlavu Čapka, který míč sklepl pro Landu, 2:1. Vyrovnat skóre se pokoušel v 78. minutě Čapek, jeho střelu ale vyrazil domácí brankář. Poté se Kladno dostalo do stoprocentní šance, kdy jeden z domácích postupoval sám proti Frýdlovi, kterého obešel, ale následně trefil tyč. Ke konci zápasu mohl ještě po několika povedených kličkách postupovat sám Wacker, ale na poslední chvíli byl faulován. Jeho následný přízemní pokus z přímého kopu gólem neskončil a tak jsme na hřišti Kladna prohráli 2:1. Příští týden v sobotu nás čeká od 10:30 domácí zápas proti SK Spartak Příbram.

Sestava SKH: Koten (46. Frýdl) – Hlídek (77. Fatka), Krejča, Kuška, Smetana – Landa, Wacker, Polák (53. Čapek) – Šíma (47. Vokůrka), Bělohlávek, Záluský (46. Kyncl)