post

SK HOŘOVICE OPĚT U JADRANU

Stejně jako v loňském roce i letos se mládežnické celky SK Hořovice rozhodly pro oblíbený fotbalový turnaj Jadran Cup, který se tradičně koná v přímořském městě Umag v Chorvatsku. Letos náš klub reprezentovaly hned tři věkové kategorie a to U17, U16 a U14, která dokonce postavila dva své týmy. Zorganizovat takový „výlet“ není nic snadného, a proto přípravy začaly hned v průběhu jara. Vzhledem k počtu účastníků a některých rodičů a fanoušků, jsme byli nuceni zajistit přepravu dvoupatrovým autobusem. To se nakonec podařilo a my mohli v úterý 20.6. ve 20:00 hod vyrazit směr jih.
Druhý den ráno nás přivítalo slunné a teplé chorvatské počasí. Kluci dostali rozchod, což mnozí využili k první koupačce. Po prvotní registraci, která probíhala v těsné blízkosti centrálního kurtu Gorana Ivaniševiče, kde byly v plném proudu přípravy na nadcházející turnaj ATP, jsme se odebrali do místa ubytování, které bylo v 10km vzdáleném kempu Kanegra. Zde proběhlo rozdělení do jednotlivých chatek a po zbytek dne všichni trávili čas na místních krásných plážích.
Druhý den už vše začalo pěkně zostra a všechny naše kategorie tak odehrály svá první utkání v základních skupinách (výsledky jednotlivých utkání níže). Páteční program byl ve stejném duchu a odehrála se zbývající utkání základních skupin, která pak určila pozici týmů do zápasů o celkové umístění.
Co se jednotlivých kategorií týče, tak tým U14-I se po odehraných utkáních ve skupině nacházela na děleném 1. místě s maďarským FC Grund 1986, se kterým si to pak kluci rozdali v sobotním finále o celkové prvenství. Naši modro-bílí toto utkání nakonec zvládli, vyhráli 1:0 a mohli se tak radovat z celkového prvenství v turnaji!
Druhý tým U14-II složený zejména z mladších hráčů, obsadil konečné 4. místo, což v dané konkurenci znamenalo úspěch.
   U15 svá utkání v základní skupině zvládla na jedničku, ani jednou nezaváhala a pouze s jedním obdrženým gólem s přehledem postoupila do finálových zápasů o celkové prvenství. V nich jsme nejprve v semifinále vyzvali tým ŠSK Bílovec, vítěze Moravsko-slezské divize. Po základní hrací době skončilo utkání 1:1 a tak následovaly pokutové kopy. V nich jsme neudrželi nervy na uzdě a prohráli. Čekalo nás tedy utkání o celkové 3. místo. V něm se proti nám postavilo slovenské mužstvo FKM Stupava. Utkání jako přes kopírák, po základní hrací době 1:1 a znovu se šlo do penalt. Ani tentokrát jsme štěstí neměli a obsadili tak celkové 4. místo, což kluci a vůbec všichni naši příznivci na místě nenesli úplně dobře a převládalo tak velké zklamání.
   Co se kategorie U17 týče, ta ve své skupině A měřila síly se slovenským a dvěma italskými týmy. Ve všech utkáních však nezískala ani bod a v zápasech o umístění se pak utkala s francouzským U.S. Cap d´Ail, ve kterém zvítězila 1:0 a připsala si tak 3 body. V následném utkání o celkové 10. místo pak bohužel kluci prohráli s italským Asd Unione Friuli Isontina 1:2 a obsadili tak konečné 11. místo.
Co říci závěrem? Turnaj se nám celkově vyvedl. Zejména pak celková výhra U14 udělala všem velkou radost. U15 pak sklidila mnoho pochvalných slov od trenérů našich soupeřů na naši hrou, i když to ve finále tak výsledkově nedopadlo. Mladší dorostenci se ve svých utkáních prali srdnatě a mnohdy stačilo opravdu málo, aby svá utkání přetáhla ve výhru na svoji stranu. Za svou bojovnost však zaslouží pochvalu. U všech ale nešlo jen o výsledky samotné. Šlo zejména o to, aby kluci byli spolu a vše měli za jakou si odměnu za uplynulou sezónu. Byl zde prostor pro to, aby mohli navázat třeba i nová kamarádství, své výkony měli možnost konfrontovat se zahraničními celky a prostě utužili svou partu. A to neplatilo jen pro hráče samotné, ale také pro trenéry, rodiče a fanoušky, kteří s námi do Umagu vážili dlouhou cestu a to včetně členů výboru (T. Mach, K. Cajthaml, O. Dostál) a dalších činovníků SK Hořovice (J. Laube a další). Moc si toho vážíme a děkujeme za podporu, kterou nám v místě všichni dávali. Hořovice se zcela určitě v Umagu neztratily a kdo ví, třeba příští rok znovu…

VÝSLEDKY
U14 (6 týmů)
SK Hořovice I – SK Hořovice II 2:0
SK Hořovice I – FC Křimice Plzeň (CZ) 1:0
SK Hořovice II – TJ Nýřany (CZ) 2:1
SK Hořovice I – TJ Nýřany (CZ) 3:0
SK Hořovice II – ŠSK Bílovec (CZ) 0:0
SK Hořovice I – FC Grund 1986 (M) 1:1
FC Křimice Plzeň – SK Hořovice II 0:2
SK Hořovice I – ŠSK Bílovec 0:0
FC Grund 1986 (M) – SK Hořovice II 3:0
finále: FC Grund 1986 (M) – SK Hořovice I 0:1

umístění:
SK Hořovice U14 I – 1. místo
SK Hořovice U14 II – 4. místo

 

U15 (9 týmů)
SK Hořovice – Asd Unione Friuli Isonta (I) 3:0
SK Hořovice – GSD Don Bosco Fossone (I) 3:0
SK Hořovice – RDR Akademie (CZ) 6:1
SK Hořovice – FK Čáslav (CZ) 3:0
semifinále SK Hořovice – ŠSK Bílovec (CZ) 1:1 (4:5 pen.)
o 3. místo FKM Stupava (SVK) – SK Hořovice 1:1 (4:1 pen.)

umístění:
SK Hořovice U15 – 4. místo

 

U17 (13 týmů)
SK Hořovice – Asd Unione Friuli Isontina I (I) 1:3
SK Hořovice – Atletico Castello (I) 0:2
SK Hořovice – MŠK Puchov (SVK) 0:5
SK Hořovice – U.S. Cap d´Ail (F) 1:0
SK Hořovice – Asd Unione Friuli Isontina II (I) 1:2

umístění:
SK Hořovice U17 – 11. místo

Poděkování patří také subjektům, které přispěly finančním darem:
· SK HOŘOVICE, z.s.
· Vít HRDLIČKA – TURTO s.r.o.
· Martin SOJKA – ISOBAL s.r.o.
· Jiří KUBEC – autodoprava
· Petr ŠTOCHL