SK HOŘOVICE U13 – BANÍK ŠVERMOV/BRANDÝSEK U13 7:2 (1:1)

Ve středu 1.6.2022 jsme na našem hřišti s umělou trávou v Hořovicích sehráli další vložené kolo Krajského přeboru mladších žáků proti Baníku Švermov/Brandýsek. Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Toť, Bartoš, Dudl, Riska, Erazím, Kaňka, Sojka, Fulín, Hadraba, Průša, Palek. Soupeř je ve spodní polovině tabulky a podle toho také zápas vypadal. Začali jsme velkým náporem, hned od úvodu jsme se usadili na polovině soupeře, ale přesně zamířit mezi tři tyče jsme nedokázali, případně jsme trefovali dobře chytajícího brankáře hostí. První branku jsme vstřelili až ve 12 minutě, kdy Dudl kopal přímý kop. Po střele přímo na branku brankář sice na míč dosáhl, ale byl vysoký a dostatečně prudký, že mu vypadl z rukou až za brankovou čáru a vedli jsme 1:0. Hned po rozehrání využil zaskočené hosty Průša, který prošel sám středem hřiště mezi soupeře a překonal brankáře podruhé. Naše převaha pokračovala, ale na další branku jsme si museli počkat až do 22. minuty, kdy opět Průša překvapil soupeře, prošel středem hřiště mezi nimi a z pravé strany po zemi střelou na vzdálenější tyč překonal soupeře potřetí. Protihráči během prvního poločasu našeho brankáře neohrozili, což vedlo zřejmě k mírnému podcenění a ve 29. minutě hosté kombinačně  prošli po naší levé straně hřiště a přihráli si před naši branku. Zde se objevil nikým nehlídaný hostující obránce, nedal našemu brankáři Toťovi šanci a snížil na 3:1. Jednalo se o první střelu hostí v zápase a hned skončila gólem v naší síti. Tento gól před poločasem hosty povzbudil.

Do druhého poločasu vstoupili živěji a tlačili se více před naši branku, což ale současně vytvářelo více prostoru pro naše hráče před brankou soupeřů. Ve 36. minutě si zde pěkně Riska vyměnil míč s Erazímem, dostal se sám před brankáře, ale ten jeho střelu vyrazil jen před sebe a nikým neatakovaný Riska ji dorazil do sítě a upravil skóre na 4:1. Poté pokračoval souboj našich hráčů se soupeřovým brankářem, který pochytal několik našich dobrých příležitostí, včetně Sojkova samostatného úniku. Další rychlá akce, ve 47. minutě,  již skončila gólem. Palek z pozice levého obránce poslal míč na střed Erazímovi, který jej přistrčil dopředu Kaňkovi mezi obránce a ten křížnou střelou po zemi k levé tyči již nedal brankáři šanci zasáhnout a bylo to 5:1. V 51. minutě prošel sám mezi obránce hostí Fulín, jeho střelu z pravé strany brankář vyrazil, ale pouze zpět k Fulínovi. Ten našel zpětnou přihrávkou na střed hřiště Dudla, který nikým neatakován málem protrhl síť branky a vedli jsme 6:1. O další dvě minuty později prošel po pravé straně Kaňka, přihrál Fulínovi a ten zvýšil na 7:1. V 58 minutě se ke střele z dálky odhodlali i hosté, ta přelétla našeho brankáře a od břevna se odrazila do branky. Skórem 7:2 utkání skončilo.

Branky za SK Hořovice :  2x Ondřej Dudl, 2x Milan Průša, Šimon Riska, Dominik Kaňka, Tomáš Fulín.

Za Baník Švermov/Brandýsek : 2x Matěj Křtěn.

V posledním kole soutěže nastoupíme v neděli 5.6.2022 od 11:55 hod. na domácím hřišti v Hořovicích proti týmu TJ Tatran Rakovník a v případě vítězství vyhrajeme naši skupinu Krajského přeboru.