SK HOŘOVICE U13 – TATRAN Rakovník U13 3:2 (0:2)

V posledním utkání krajského přeboru mladších žáků skupiny A, jsme na domácím hřišti přivítali silný tým Tartanu Rakovník. Do zápasu jsme šli s vědomím, že když zvládneme zápas vyhrát, vrátíme se na první místo tabulky a staneme se tak vítězi skupiny ‘‘A‘‘ a vyzveme vítěze skupiny ‘‘B‘‘ Brandýs-Boleslav o celkového vítěze krajského přeboru mladších žáků.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si převahu. Po dvou hlavičkách Kaňky, střel Netrvala a Hadraby byl stav stále 0:0. Soupeř se spoléhal pouze na dlouhé nákopy na hráče číslo 7 Martina Pochmana, který větral naší obranu. Tomuto hernímu systému jsme odolávali jen do 15. minuty, když se Pochman  protáhl okolo Milana Průši a přihrál před prázdnou branku Hladovcovi, ten se nemýlit a stav byl 0:1. Tento okamžik s námi zamával. V 19. minutě nevýraznou střelu Toť pouze vyrazil k Polákovi a ten míč bez problému dorazil do naší sítě. Stav byl 0:2. V prvním poločase jsme pokračovali v neproměňování našich šancí. A proto poločas skončil 0:2.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že je potřeba pokrýt dlouhé nákopy hostí a proměnit naše šance. To se nám začalo dařit a ve 36. minutě Kaňka hlavičkou snížil na 1:2. Soupeř pokračoval stále s dlouhými nákopy na útočníka číslo 7, ale to už naše obranné duo Průša-Dudl pokrylo, ale my stále pokračovali v neproměňování šancí až do 50. minuty, kdy Kaňka přihrál před branku Hadrabovi a ten prostřelil brankáře hostí a stav byl srovnán na 2:2. O tři minuty později šel Netrval sám na brankaře z pravé strany, ale bohužel neproměnil. To si vynahradil v 57. minutě, když po uvolnění Sojky šel opět sám na brankaře a prudkou střelou pod břevno překlopil skóre na naší stranu a šli jsme prvně v utkání do vedení 3:2. O minutu později Průša přízemní střelou trefil boční síť. Ale to ještě nebylo vše a o 59. minutě soupeř rozehrával volný přímý kop s poloviny hřiště, který Toť vyrazil na roh. K rozehrání rohu se postavil Polák a našel úplně volného Pochmana, který naštěstí hlavičkoval těsně vedle naší levé tyčky. A pak přišel už jen poslední hvizd rozhodčího a my mohli začít slavit.

Tak jsme první no a co……

Naše sestava: Toť, Průša, Dudl, Riska, Erazím, Netrval, Hadraba, Kaňka, Bartoš, Sojka, Kropáč, Fulín, Flegr.

Střelci branek: Kaňka, Hadraba, Netrval – Hladovec, Polák

Teď nás čeká dvojzápas s Brandýs-Boleslav 12.6. od 11:45 hodin v Hořovicích a 18.6. od 14 hodin ve Staré Boleslavi o celkového vítěze středočeského přeboru mladších žáku!!!