SK HOŘOVICE U13 – FK BRANDÝS – BOLESLAV U13 1:3 (0:0)

Pro týmy mladších žáků v Krajském přeboru už soutěže skončily, ale náš tým jako vítěz skupiny A  hraje ještě dvojzápas s vítězem skupiny B FK Brandýs – Boleslav U 13 o titul přeborníka Středočeského kraje v kategorii U 13. Úvodní utkání se hrálo v neděli 12.6.2021 od 11:55 hod. na našem stadionu v Hořovicích. Protože jsme měli v celkové tabulce soutěže méně bodů než soupeř, tak ten má výhodu domácí odvety. Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Toť, Průša, Dudl, Netrval, Bartoš, Kaňka, Fulín, Hadraba, Riska, Kropáč, Palek. Do zápasu jsme vstoupili dobře a už v 1. minutě se po kombinaci na levé straně dostal do zakončení Hadraba, který šel sám na brankáře, ale nedokázal jej obejít. Hned o minutu později střílel z dálky Dudl, ale mířil pouze nad branku. Soupeř se k první střele z dálky dostal v 8. minutě, ale Toť míč bez problémů chytil. V 10. minutě se po naší hezké kombinaci dostal sám před brankáře Netrval, ale místo střely ještě hledal spoluhráče a soupeři se podařilo míč odkopnout. O další minutu později, po ruce hráče hostí, rozehrával z hranice vápna přímý kop Dudl, ale našel jen připraveného brankáře hostí. Ve 14. minutě zprava centroval před bránu míč Netrval, ale nikdo ze spoluhráčů jej nevyužil. To samé se odehrálo v 16. minutě, ale opět jsme se nedostali k zakončení. Ve 20. minutě přišel centr před branku z levé strany, brankář hostí vyběhl, ale míč nezasáhl, srazil se s vlastním obráncem a zůstal ležet na trávníku. Před brankou se k míči dostal Bartoš, ale pro hvizd rozhodčího nedostal šanci zakončit. Poté se do šancí dostali i hosté, kdy ve 20. minutě jejich střelu chytil Toť, další, směřující k tyči, o minutu později, vyrazil náš brankář a Netrval míč odkopl na rohový kop. Ten hosté rozehráli a po další střele zazvonila pravá tyčka naší branky, od které se míč odrazil do náruče našeho brankáře. Ve 26. minutě se ke střele dostal Hadraba, ale hostující brankář míč chytil. O minutu později kopal přímý kop Dudl, Hadraba míč v letu tečoval, ale brankáře nepřehodil a ten míč chytil do rukavic. V poslední minutě prvního poločasu kopali přímý kop z naší pravé strany hosté, ale Netrval míč hlavičkou odvrátil. Tím první poločas skončil.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a po rychlé kombinaci na pravé straně se dostal míč k naší levé tyči, kde Bartoš místo míče zasáhl lehce soupeře a byla z toho penalta pro hosty. Tu však jejich hráč nevyužil a míč poslal vedle pravé tyče. Následně měli hosté několik minut více ze hry a nám se nedařilo dostat míč k jejich brance. To se podařilo až ve 36 minutě, kdy přímý kop rozehrál Průša. Hostující brankář se nedohodl z obránci, míč nezasáhl, ten propadl a kutálel se do branky, ale jeden z obránců se stihl vrátit a těsně před brankovou čárou míč odkopl do zámezí. Ve 39. minutě rozehrál rohový kop Riska, Palek před brankou srazil míč Hadrabovi, kterému ale střela nesedla a míč si v klidu sebral brankář. O minutu později šel zprava Kropáč, ale byl faulován před pokutovým územím. Po rozehrávce přímého kopu střílel Průša, ale jeho střela byla zblokována na další rohový kop. Ve 46. minutě opět zaútočili hosté. Centr z pravé strany brankář Toť vyrazil vlevo, kde skončil v zámezí. Hosté míč rychle vrátili za naši obranu, kde ho zpracoval jejich nikým nehlídaný hráč. Jeho první střelu sice Toť vyrazil nohou, ale pouze zpět k hráči, který se již z dorážky nemýlil a prohrávali jsme 0:1. Tento okamžik nás na několik minut srazil. Hned v následující minutě vyrazil další střelu soupeře brankář Toť a o další minutu později prošel balon křížem před brankou k levé tyči, kde opět Toť proti samotnému soupeři výborně zakročil.  V 52. minutě rozehrával hostující brankář od branky a protože naši hráči měli soupeře dobře pokryté, rozhodl se pro přihrávku na střed hřiště. Toho využil Průša, předskočil hostujícího hráče a šel sám na brankáře, kterého překonal střelou po zemi k levé tyči a vyrovnal na 1:1. Z gólu jsme se ale neradovali dlouho. Soupeř zaútočil a jeho střelu zblokoval Dudl na rohový kop. Po jeho rozehrání  letěl míč před naši branku, kde jej chtěl odkopnout Bartoš, ale zasáhl ho tak nešťastně, že míč skočil v síti naší branky a opět jsme prohrávali. S výsledkem jsme chtěli ještě něco udělat, ale nedokázali jsme pořádně zakončit. V 58. minutě, po rohu Fulína, Netrval hlavičkoval v záklonu pouze vedle branky a o minutu později Kaňka pálil nad branku. V tu chvíli se již soupeř snažil zápas spíše zdržovat a čekal na konečný hvizd. Autové vhazování nikdo nechtěl házet a trenéři střídali přes celé hřiště právě vhazujícího hráče. Brankář místo rozehrávky dostal žízeň, až musel být rozhodčím popoháněn, aby hrál. Ale jeho rozehrávka přes celé hřiště se dostala dopředu na spoluhráče, který vystřelil, brankář Toť míč vyrazil, ale byl u něj dříve opět hostující hráč než náš brankář, který hráče  bohužel v pokutovém území srazil. Pískala se druhá penalta hostí. Pokutový kop poslal střelec po zemi, vlevo od našeho brankáře, který na míč nedosáhl a bylo to 1:3. Odpískáním gólu zápas skončil. Ve velmi pěkném utkání, kterému by podle průběhu slušela remíza, jsme tak prohráli 1:3 a v odvetě, která se bude hrát v Brandýse v sobotu dne 18.6.2022 od 14:00 hod., tak máme co napravovat.

Branky za SK Hořovice :  Milan Průša, za FK Brandýs : Daniel Maršner, Šimon Bartoš – vlastní, Marek Průžek.