post

SK Hořovice U14 – SK Petřín Plzeň U14

Další utkání jsme sehráli v neděli 9.10.2022 na domácím stadionu v Hořovicích proti SK Petřín Plzeň. Po oboustranně opatrném začátku jsme se dostali do první vyložené šance, když v 7. minutě zahrával Riska rohový kop, ale Dieujuste z malého vápna překopl branku. Další možnost skórovat jsme měli v 11. minutě, kdy opět po rohu Risky se k míči dostal na velkém vápně Fulín, ale jeho střelu hostující brankář nohou vyrazil a dorážku Netrvala zblokovali obránci.  Hosté měli první vyloženou šanci ve 21. minutě, když po centru z levé strany hlavičkoval sám hráč těsně vedle naší branky. Ve 35. minutě se už hosté radovali, když po přihrávce za naší obranu šel hráč sám na naši branku a ještě přihrál lépe postavenému spoluhráči, který se nemýlil a jak se později ukázalo rozhodl utkání na 0:1 ve prospěch hostí.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když se ve 44. minutě dostal útočník až před brankáře Totě, ale ukopl se a ani netrefil branku. O dvě minuty později vyslal Abrhám dopředu Netrvala, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop, ze kterého jsme nic nevytěžili. V 57. minutě opět po přihrávce za naši obranu šel hráč sám, ale Dieujuste se dobře vrátil, zakřižoval a on mířil vedle naší branky. V 68. minutě jsme kopali rohový kop, k odraženému míči se dostal Kropáč, který z dálky vystřelil na branku, ale brankář míč chytil, poslal hned dlouhý nákop na naši polovinu, kde poslední Hovorka v souboji zakopl a útočník šel sám na našeho brankáře, mířil dobře mezi nohy, ale Toť výborně zasáhl a srazil míč vedle branky na rohový kop, jehož rozehrávku jsem ubránili. V 73. minutě zahrával Riska přímý kop, ale brankář hostí míč vyrazil na rohový kop, ze kterého jsme ale branku neohrozili. Poslední šanci měli hosté, když opět přišel nákop za naši obranu, ale přestože byl útočník tísněn Dieujustem, podařilo se mu poslat míč k tyči naší branky, ale Toť míč vyrazil. V tomto zápase se nám nepodařilo skórovat, ale musíme sportovně uznat, že soupeř měl více ze hry a byl nebezpečnější.
Naše sestava U14 : Toť – Palek, Hadraba, Dieujuste, Kaňka – Kropáč (72. Mojdl), Abrhám, Riska, Hovorka – Netrval, Fulín (41. Pospíšil).
Příští zápas sehrajeme v sobotu 15.10.2022 od 12:00 hod. v Praze na stadionu FK Admira, ul. Na Pecích, Praha 8 – Kobylisy.