SK KLADNO – SK HOŘOVICE 6:6 (4:2), hřiště NOVO Kladno, 27.7.2022 v 17:00 hod

Nově složený tým pod vedením trenéra Jakuba Kroba čekalo na stadionu NOVO Kladno první utkání letní přípravy s mužstvem SK Kladno hrající od nové sezóny Českou ligu žáků. Naše mužstvo je na počátku letní přípravy, do které od počátku vstoupilo pěkně zostra, a kluci dostávají pěkně do těla. V prvním utkání se samozřejmě každý z hráčů chtěl ukázat, což bylo zjevné hned od úvodního hvizdu.

Do prvního poločasu jsme vstoupili v této sestavě: Žíla (B), Frühauf, Vrba, Novák, Krejčí – Chalupecký, Huttr, Štěno, Krob – Kováč, Zoubek. Od počátku bylo tempo zápasu velmi vysoké a ze soupeře byla cítit ligová příslušnost, ale naši kluci se nenechali zahanbit. A i když občas chyběla kombinační lehkost, dokázali jsme se postupem času do šancí dostat. Hned v úvodu utkání nás nejprve v 5. a pak v 10. min soupeř potrestal a vstřelil dvě branky. My jsme se ale postupně osmělili a hned v 11. min odpověděli střelou Patrika Štěna, který usměrnil míč k tyči a snížil. Hra se postupně vyrovnávala. Ve 31. min. jsme svým nedůrazem nechali soupeři trochu prostoru a ten zvýšil na 3:1. Následně v 37. min po centru ze strany krásně vsítil hlavou Vrba a snížil na 3:2. V poslední min. prvního poločasu zápasu hraného na 2x 45 min jsme faulovali před svým vápnem a z následného přímého kopu soupeř zvýšil krásnou střelou do šibenice na 4:2.

Do druhého poločasu jsme provedli změnu na postu brankáře, kam se postavil Flegr. Soupeř svůj tým vyměnil za ročník 2009 a nutno říci, že kladenští borci ukázali úžasnou kombinační hru v rychlosti a přesnosti. Dokázali nám hned v 49. a pak 54. min vstřelit dvě branky. Nicméně naši kluci zbraně nesložili a dále bojovali. V 61. min krásně obstřelil gólmana domácích Krejčí a téměř to samé zopakoval i v 71. min. Najednou byl stav 6:4 a my cítili šanci na vyrovnání. Více a více jsme si vytvořili několik vyložených šancí, které jsme neproměnili. To se podařilo až v 86., kdy snížil Zoubek a nakonec v poslední 90. min. vyrovnal Milan Průša.

Utkání ukázalo velký potenciál našeho mužstva, ačkoliv se jednalo pouze o přípravný zápas a nově složené mužstvo spolu odehrálo své první utkání.

Branky SKH: Štěno 11´, Vrba 37´, Krejčí 61´ a  71´, Zoubek 86´, Průša M. 90´

Střídající: Diejuste, Bažata, Abraham, Trkovský, Průša M.