SK Petřín Plzeň – SK HOŘOVICE 1:0 (0:0)

7.5.2023 v 15:45 hod – Plzeň, areál SK Petřín (tráva)

S vědomím, že změříme síly s jedním z doposud nejlepších týmů jara, jsme v neděli odpoledne odjížděli do Plzně, přesněji do areálu místního SK Petřín. Po výsledkovém „debaklu“ na Povltavské FA jsme chtěli napravit jak výsledkovou, tak herní reputaci. Co nám v předchozích utkání chybělo, byl zejména důraz. S tímto problémem se neustále potýkáme, a tak utkání na Petříně mohlo být zajímavou konfrontací a zkouškou.
Hned od počátku bylo jasné, že utkání bude bolet a nebude to nic jednoduchého. Vstoupili jsme do něj ale velice dobře. Takřka do puntíku jsme plnili to, co jsme si v kabině řekli a tížený důraz jsme soupeři dali okusit více než dost. Také to ale ne Petřín platilo a jen velmi těžko náš způsob hry kousal. Zřejmě si mysleli, že Hořovicím nasázejí „bůra“ a brzy bude po zápase. Tak to ovšem nebylo. Všichni „jezdili po zadku“ a díky enormnímu nasazení všech našich hráčů jsme odcházeli do šaten za stavu 0:0, což jsme vzhledem k průběhu poločasu brali tak trochu jako ztrátu, i když brankové příležitosti byly na obou stranách.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit naprosto stejně, jako do toho prvního. Je potřeba říct, že až na krátkou pasáž v první polovině poločasu, kdy nás soupeř přišpendlil do naší obrany, se nám to dařilo a opět jsme soupeři dali okusit „hořovického důrazu“. Hra se přelévala ze strany na stranu a pro nezaujatého diváka to muselo být velmi zajímavé utkání. Dokázali jsme si vypracovat několik gólových příležitostí, kdy zejména dorážka Patrika Šteňa, nebo opět precizní rohové kopy Lukáše Kroba, volaly po gólu. Nutno však říci, že i soupeř přivodil horké situace naší obraně, ale když bylo potřeba, zasáhl náš brankář Tomáš Flegr. Na jednu střelu byl však krátký. V samotném závěru utkání propadl míč v naší obraně a soupeř křižnou střelou otevřel skóre. I po této situaci jsme se ale dokázali vzchopit a soupeři ještě pořádně zatopit, když se do velké šance dostal Oliver Petráš nebo Lukáš Krob. Tíženou branku se nám ale vstřelit nepodařilo. Kaňkou na utkání tak byla nakonec červená karta v týmu soupeře a kartu téže barvy nakonec spatřil i trenér našeho mužstva, Kuba Krob. Za utkání ale kluci zaslouží velkou pochvalu. Z naší strany to bylo dost možná nejlepší výkon v utkání za celou sezónu. Bohužel paradoxně výsledkově bez bodu.

sestava SKH: FLEGR (B) – NOVÁK, HUTTR (K), BAŽATA – TRKOVSKÝ, DUDL, ŠTEŇO, KROB – VRBA, CHALUPECKÝ, ZOUBEK
střídající: Žíla (B), Ouřada, Hrdlička, Frühauf, Petráš