SK RAKOVNÍK – SK HOŘOVICE U15 2:2 (0:1)

Po výprasku od Povltavské, nás čekalo o to víc náročné utkání na horké půdě Rakovníka. V hlavách jsme věděli, že toto utkání musíme zvládnout, že to bude důležité pro následující utkání. Nezačali jsme vůbec špatně. Hned v počátku se dostal do velké šance Víťa Průša, ovšem skórovat se mu nepodařilo. Utkání bylo od začátku velmi důrazné s plným nasazením na obou stranách. Domácí publikum nebylo vůbec přívětivé a atmosféra jak ve hledišti, na hřišti a zejména pak na obou střídačkách, velmi houstla. Bylo to zejména i z důvodu několika sporných rozhodnutí sudích. I přes všechna tato úskalí se nám podařilo vstřelit tíženou branku, o kterou se postaral Víťa Průša – 0:1. Velmi emotivní okamžik. I kluci na hřišti cítili, že je to právě ten okamžik, kdy se vše obrací a za svou práci a bojovnost jsou odměněni. Do kabin jsme tak šli za slibného výsledku.

Druhý poločas začal obdobně, jako první skončil. Bojovnost na obou stranách, atmosféra mimo hřiště houstla stále víc a víc. I nadále jsme se dokázali dostat do dalších vyložených šancí. Jednu z nich neproměnil Motl, další i Zoubek, ale po krásné kombinační akci jsme vstřelili druhý gól, opět z kopačky Víti Průši. V ten moment asi nikdo nepochyboval o tom, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Ale omyl. Následovalo neskutečné množství, minimálně sporných, verdiktů sudích. Nespočet neodmávaných ofsajdových pozic soupeře, až po neuznání regulérní branky, kterou vstřelil Víťa Průša pro údajné hraní rukou. Ta ruka tam skutečně byla, ale hráče soupeře. Poslední minuty byly opravdu něco, s čím jsme se za dlouhou dobu nesetkali. Ano, soupeři se v 68´ min. podařilo ze skrumáže snížit na 1:2, ale následující počínání hlavního rozhodčího bylo… těžko hledám ta správná slova… NEUVĚŘITELNÉ. Ačkoliv neměl jediný důvod, aby nastavoval hrací čas, střídalo se během hry a nijak zásadně se tím hrací čas nenatahoval, nebylo žádné zranění, či ošetřování, rozhodčí po avizování, že nastaví 2 min, hru neustále kouskoval odpískanými “fauly” proti naší brance, čímž poskytoval soupeři nespočet přímých volných kopů. Vše vyvrcholilo tím, že utkání prodloužil o 5 minut!!!! až do okamžiku, kdy opět ze skrumáže soupeř srovnal. Ihned po té bylo utkání ukončeno.

Po tomto “představení” bylo opravdu velmi těžké držet nervy na uzdě. Naši hráči i naši příznivci na místě, to nesli velmi těžce a člověk si tak říká, co někoho vede k tomu, aby v žákovské kategorii předvedl a dopustil to, čemu jsme byli svědky. Každopádně my se musíme ohlížet jen na sebe a na naše výkony. Vše máme ve svých rukou a již tuto neděli nás čeká důležité utkání doma s Hostouní.

Branky SKH: 21´ 45´ Průša V.

Sestava SKH: Mojdl (B), Hrudka, Štěňo, Červenka, Krejčí – Frühauf, Křivánek, Motl (C), Zoubek – Kratěna, Průša V.

Střídající: Peths, Bauer, Hrdlička, Bartoš, Sojka