post

SK Spartak Příbram – SK Hořovice U15 2:3 (1:1)

Ve státní svátek jsme do Příbrami přijeli bez tří hráčů základní sestavy. Pro nemoc chyběli Motl, Víťa Průša a Martin Bauer. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ačkoli jsme Příbram doma porazili vysoko 11:0. Úvod zápasu nám herně nevyšel. Nemohli jsme se dostat do tempa oproti soupeři, který se neostýchal a do zápasu vstoupil důrazně, z čehož vytěžil v 17. min úvodní branku. Skóre se nám podařilo srovnat až v 33. min, kdy byl ve vápně faulován Kratěna a k zahrávanému pokutovému kopu se postavil Kája Peths, který nekompromisně zavěsil. Ze samotného výsledku bylo zřejmé, že první poločas nám herně vůbec nevyšel.

Cíl ve druhém poločasu byl jasný – být silní na míči, daleko více zpřesnit přihrávky, neuchylovat se k dlouhým nákopům a také se více pohybovat a nabízet svým spoluhráčům. Na první pohled byl druhý poločas z naší strany rozhodně lepší. Dostávali jsme se do většího tlaku a soupeře donutili k chybám. Ve 46. min se dokázal prosadit Kratěna, když po straně krásně zatáhl míč Frühauf. Hned to bylo veselejší a také znát na naší hře. V 65. min se ve vápně dostal k míči střídající Milan Průša, který zachoval chladnou hlavu a obstřelil brankáře k tyči – 1:3. Zápas se zdál již rozhodnut, ale ještě v 69. min, kdy jsme soupeře faulovali před naším velkým vápnem, domácí Fortelka z nařízeného přímého kopu korigoval výsledek na konečných 2:3.

V Příbrami jsme sehráli těžké utkání a bodově velice důležité. Nadále si držíme svou neporazitelnost. Nutno také podotknout, že na Spartaku nás přivítali v krásném fotbalovém areálu, kde se nacházejí dvě perfektně připravené travnaté hrací plochy a dvě hřiště s umělým povrchem, nemluvě o zázemí s šatnami a pod.

Sestava SKH: Mojdl (B) – Hrudka, Červenka, Křivánek, Ouřada – Frühauf, Krejčí, Kratěna, Bažata – Zoubek, Dostál

Střídající: Průša M., Krbec, Peths

Branky SKH: 33´ (p) Peths, 46´ Kratěna, 65´ Průša M.