post

Soustředění SK Hořovice U15

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ SK HOŘOVICE U15 – MODRÁ U DĚČÍNA

Naše mužstvo U15 absolvovalo ve dnech 3.-7.8.2022 letní soustředění ve fotbalovém areálu Jiskra Modrá. Celkem se soustředění zúčastnilo 21 hráčů + realizační tým. Všichni měli po celou dobu soustředění k dispozici skvělý servis, ať už co se ubytování týče, celodenního stravování a hlavně ideální fotbalové podmínky.

Na trénování jsme měli připravenu celou jednu hrací plochu ze dvou, za jejíž trávník by se nemuselo stydět leckteré ligové mužstvo. Místní správce trávníkům věnoval svou péči již od brzkých ranních hodin. My jsme každý den v 7:30 hod začali krátkým výběhem s protahováním. Po té následovala společná snídaně a dopolední tréninková fáze (2h). V poledne jsme se všichni odebrali na oběd, po kterém byl povinný klid, kdy kluci měli odpočívat a byli tak připraveni na odpolední tréninkovou fázi (2h). Okolo 18 hod jsme vždy večeřeli a kluci pak měli volný program. Večer jsme se sešli všichni opět na hřišti, kde pod vedením Michaela Huttra probíhalo protahování a posilování. Následovala druhá menší večeře v podobě různých pomazánek a ve 22 hod pak byla večerka.

Jak již bylo zmíněno, co se sportovního areálu týče, vše bylo perfektně připraveno. Aby také ne, zdejší služby využívají také prvoligová mužstva Jablonce, Teplic a dalších. Pro případ potřeby je zde také regenerační místnost s vířivkou či saunou anebo také venkovní bazén, který jsme hojně využívali. Místní personál dělal vše pro to, abychom měli ten nejlepší servis. V době našeho soustředění panovala velká vedra a tak jsme třeba pateční odpolední program upravili a společně vyrazili na veřejné koupaliště do nedalekého Jílového u Děčína, kde si to kluci užili.

Vrcholem soustředění bylo pak přátelské utkání s divizním mužstvem SK Roudnice nad Labem, které jsme v Modré sehráli v sobotu 6.8. v 10:00 hod. V utkání hraném na 3x 30 min. jsme si chtěli vyzkoušet různé varianty sestav. Až na malé výjimky jsme byli všichni do zápasu připraveni. V počátku nás soupeř trochu přitlačil a donutil nás k chybám v rozehrávce, což završil ve 24. min, kdy se ujal vedení. Od té chvíle se ale naše hra podstatně zlepšila a postupně jsme se kombinační hrou dostávali do šancí, které přímo ohrožovali branku soupeře a až na pár zaváhání při rozehrávce jsme soupeře k většímu tlaku již nepustili a čtyřmi brankami v řadě jsme nakonec zvítězili 4:1. Trenér Krob utkání hodnotil pozitivně, i vzhledem fyzické zátěži, kterou kluci v rámci soustředění absolvovali.

SK HOŘOVICE – SK Roudnice nad Labem 4:1

Sestava SKH: ŽÍLA (B) – FRÜHAUF, NOVÁK, PRŮŠA M., BAŽATA – ZOUBEK, HUTTR ©, ŠTĚNO, KREJČÍ – KROB, CHALUPECKÝ

Střídající: Hrdlička, Vrba, Dudl, Abrhám, Škrland, Trkovský, Dieujuste, Flégr (B)

Branky SKH: 34´ Chalupecký, 55´ Huttr, 80´ Frühauf, 84´ Zoubek

Závěrem se sluší poděkovat všem zúčastněným za průběh celého soustředění, které bylo ještě před nedělním odjezdem zakončeno jednou tréninkovou jednotkou. Kluci ke všem činnostem přistupovali zodpovědně a poctivě. Pevně tak věříme, že vše pak zúročí v mistrovských utkáních České divize žáků, do kterých vstoupíme již 21.8. utkáním doma se Strakonicemi. V mezičase nás ještě 11.8. čeká přátelské utkání s juniorkami SK Slavia Praha a 16.8. pak doma v „generálce“ přivítáme ligové SK Kladno.

Realizační tým soustředění:

Jakub KROB – hl. trenér

Milan PRŮŠA – as. trenéra

Vít PETRÁŠ – as. trenéra

Jindřich NOVOTNÝ – as. trenéra

Jiří RYSKA – trenér brankářů

Michael HUTTR – vedoucí mužstva, kondiční trenér

Jana HUTTROVÁ – zdravotnice