TJ Přeštice – SK Hořovice 2:2 poločas 2:0 (Mistrovské utkání U17)

Po dvoutýdenní vynucené pauze zaviněné rozsáhlou marodkou jsme zavítali k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště TJ Přeštice, kde nás dle postavení v tabulce čekal velmi kvalitní soupeř. Tyto předpoklady se začaly naplňovat od první minuty – soupeř kontroloval hru, byl důraznější a během prvních patnácti minut si vypracoval dvě slibné šance, které skončily na rukavicích velmi dobře chytajícího Matyáše Malce. V 16. minutě se ale stav utkání změnil, když po centru z naší pravé strany dokázal se štěstím skórovat domácí útočník – 1:0. Po obdržené brance se naše hra zlepšila, přestali jsme prohrávat osobní souboje a zvýšili jsme aktivitu směrem dopředu. V 35.minutě mohlo být srovnáno – Vojta Brotánek našel na hranici vápna nabíhající Janka Motla, který šel sám na bránu, trefil ale pouze domácího brankáře. Ještě hůře bylo o pár vteřin později, když domácí po rychlém brejku do naší otevřené obrany zvýšili na 2:0. Do druhé půle jsme vstoupili výrazně lépe, naši hráči zlepšili pohyb, začali jsme vyhrávat osobní souboje a stále více jsme hráli na půli soupeře. Během dvaceti minut jsme se dostali do třech dobrých příležitostí, které mohly skončit brankou. Změna stavu nastala až v 70. minutě – Vít Průša vyhrál hlavičkový souboj na půli soupeře, dokázal míč prodloužit na nabíhajícího Ondru Sarvaše, který přetlačil oba dva stopery a dokázal bez problému snížit na 2:1. V 88. minutě bylo ještě lépe, kdy střela Tomáše Křivánka z 25 m skočila na těžkém terénu těsně před domácím brankářem a bylo vyrovnáno na 2:2. V hektickém závěru mohli jít domácí opět do vedení, domácí útočník naštěstí pro nás nedokázal trefit z malého vápna prázdnou bránu a náš tým si tak po bojovném výkonu odváží cenný bod.

Sestava: Malec, Štochl (45.Kratěna), Červenka, Čapek, Petica (45.Sarvaš), Hasman, Průša, Fryš, Křivánek, Motl, Brotánek (75.Procházka)