TJ Spartak Soběslav – SK Hořovice 2:3 (0:2)

Ve druhém kole nového ročníku divize jsme se vydali do Soběslavi. Na hřišti tohoto soupeře jsme prozatím prohráli všech 5 vzájemných utkání, poslední 3 zápasy jsme v Soběslavi dokonce nevstřelili ani gól. Vstup do utkání se nám vydařil, hráli jsme aktivně a vytvářeli si šance. Tu největší měli v 16. minutě domácí, když si útočník obhodil vyběhlého Berana, ale přestřelil odkrytou branku. O 2 minuty později jsme se snažili udeřit my, Bělohlávek se dostal po přihrávce Vostárka za obranu domácích, ve střelecké pozici ještě volil přihrávku na Wackera, ta ale byla zblokovaná. Ve 25. minutě našel Beran krásnou přihrávkou Záluského, který byl poslán k zemi brankářem a k penaltě se postavil kapitán Jiří Mareš, který nás zkušeně poslal do vedení. Náskok mohl navýšit o 10 minut později Záluský, jeho dobrá střela byla zblokovaná na rohový kop, ze kterého hlavou těsně minul Kuška. V závěru poločasu vybojoval rohový kop Landa. Ten rozehrál Vostárek, po skrumáži vyhrál Kuška hlavičku pro Mareše, který si prvním dotykem míč chytře připravil ke střele a krásným zakončením o zadní tyč navýšil na 0:2.
Ve druhém poločase Soběslav začala vzhledem k přeskupení formace více tlačit. To se domácím vyplatilo už v 50. minutě, po přihrávce pod sebe se dostal k zakončení osamocený hráč na úrovni penalty a snížil na 1:2. Vyrovnání mohlo přijít o 5 minut později, Beran nás ale dobrým zákrokem podržel. Hnali jsme se do protiútoku, ze kterého se po kombinaci Hlídka s Bělohlávkem dostal ke střele z velkého vápna Záluský. Jeho nechytatelný projektil skončil v šibenici a zase jsme vedli o 2 góly. V 67. minutě jsme si ale nepohlídali hlavičku po rohovém kopu a domácí opět snížili na rozdíl jediné branky. V 75. minutě největší příležitost ke srovnání zamítl Beran. Zbytek zápasu už jsme si pohlídali a ze Soběslavi vezeme konečně 3 body! Další zápas nás čeká na domácím stadionu v sobotu 19. srpna od 17 hodin, soupeřem nám budou FC Rokycany.