SK HOŘOVICE U17 – ČLU Beroun U17 5:1 (2:1)

12.8.2023 ve 12:30 hod – Hořovice, Pod Remízkem (tráva)

Hned na rozjezdu nové mistrovské soutěže jsme narazili na pikantního soupeře z Berouna a absolvovali tak okresní derby. Pro mnohé naše hráče se jednalo o utkání o to zajímavější, neboť před nedávnem ještě v dresu soupeře hráli svá utkání.
Je pravdou, že jsme očekávali hladší průběh utkání vědomi si svojí kombinační síly, ale naopak jsme se trochu obávali nakopávaných míčů soupeře a vůbec jejich jednoduchých řešení situací. To nám paradoxně přináší určité potíže. Důležité bylo chytit hned začátek utkání a to se nám zrovna moc nepodařilo a hned ve 4. min utkání jsme inkasovali. I tak jsme ale všichni věřili v obrat, který postupně přicházel. Do hry jsme ještě v průběhu 1. poločasu pustili Martina Krejčího, který měl již v nohách utkání U19, ale tah se podařil. Více jsme dokázali udržet míč na svých kopačkách, dostávali jsme se do větší kombinace a hlavně, podařilo se nám také vyrovnat skóre, kdy právě Krejčí vytvořil tlak na obranu soupeře a z následné skrumáže si hráči Berouna srazili míč do své branky. Od té chvíle jsme již byli na hřišti dominantní. Do konce poločasu jsme skóre ještě zvýšili na 2:1.
Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil a tak jsme se stále více dostávali do brankových příležitostí a bylo zcela jasné, kdo vládne na hřišti. Další branky přidali David Dostál (2x) a opět Lukáš Krob, který svou standardní situaci zatočil, jak je jeho zvykem, za záda brankáře soupeře. Derby jsme nakonec zvládli výhrou 5:1.

branky SKH U17: 28´vlastní, 37´ 87´Krob, 49´ 65´ Dostál
sestava SKH U17: FLÉGR (B) – PETRÁŠ, VITNER, BAŽATA – FRÜHAUF, ŠTEŇO, DUDL ©, DOSTÁL – VRBA, CHALUPECKÝ, KROB
střídající: ZÍLA (B), ZOUBEK, NOVÁK, HRDLIČKA, KREJČÍ, TRKOVSKÝ, STĚNIČKA