U17 – trenér Tomáš Lehocký hodnotí vstup do divizní soutěže

ČLU Beroun – SK Hořovice 8:0 (5:0)

K prvnímu mistrovskému utkání v této sezoně jsme nastoupili na půdě ČLU Beroun. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, na našich hráčích byla vidět nervozita z prvního mistrovského zápasu a soupeř tak diktoval od prvních minut tempo utkání. Už v 6.minutě domácí otevřeli skóre po povedené střele z 23 metrů do horního rohu naší brány.  Domácí po vstřelení branky pokračovali ve své aktivitě a hrozili zejména z dlouhých balonu za obranu, které jsme kvůli našemu špatnému obrannému postavení a nedůrazu v osobních soubojích nebyli schopni zastavit a koledovali si o další branku. Ta přišla v 21.minutě, kdy si domácí útočník zaběhl na dlouhý míč za obranu a svoji šanci bez problému proměnil, čímž nastartoval pro nás černou desetiminutovku, ve které jsme inkasovali další tři branky po prakticky totožných situacích a o poločase jsme šli do kabin za stavu 5:0. V druhé půli se hra vyrovnala, soupeře jsme drželi díky zlepšené defenzivě daleko od naší brány, nicméně v 66.minutě jsme inkasovali z ojedinělé šance další branku kvůli špatné komunikaci našich obránců. Utkání se poté již jen dohrávalo. Domácí díky našim chybám v rozehrávce vstřelili v závěru zápasu další dvě branky a do kabin jsme šli po závěrečném hvizdu rozhodčího za stavu 8:0. Za celé utkání jsme si nebyli schopni vypracovat jedinou gólovou šanci. Soupeř naopak prokázal vysokou efektivitu a kvalitu v zakončení, když proměnil prakticky všechny šance, do kterých se dostal.

Sestava: Malec, Šebek, Čapek, Piskáček, Sarvaš, Hrudka, Krýl (C), Motl, Kratěna, Fryš, Hasman.

Náhradníci: Dostál, Procházka, Brož

Malše Roudné – SK Hořovice 1:2 (1:2)

Tři dny po prvním utkání s Berounem nás čekal další venkovní zápas v pěkném areálu Malše Roudné. Do utkání naše základní jedenáctka doplněná o pět hráčů kategorie U15 vstoupila na rozdíl od předchozího zápasu aktivněji a hned ve třetí minutě jsme si vypracovali po pěkné kombinaci kolem soupeřova vápna první brankovou příležitost, bohužel Vojta Brotánek zakončoval z dobré pozice pouze doprostřed branky. V šesté minutě jsme ale nezachytili dlouhý balon za obranu a soupeři po jasném faulu ve vápně darovali penaltu, kterou bez problému proměnil. Obdržený gól ale námi nijak neotřásl a už v 10. minutě Véna Krýl srovnal po povedené střele zevnitř pokutového území na 1:1. Naši hráči pokračovali po vstřeleném gólu v aktivní hře, povedená střela Dana Hrudky ale domácího brankáře nepřekvapila.  Soupeř naopak hrozil spíše z nakopávaných míčů za obranu, po kterých se dostal do dvou slibných brankových příležitostí. V poslední minutě první poločasu naši hráči předvedli pěknou akci okolo pokutového území soupeře, kdy Tomáš Kratěna po nahrávce od Vény Krýla prokázal klid v zakončení a křižnou střelou pod břevno z levé strany zvýšil na 1:2. Do druhého poločasu jsme bohužel nevstoupili tak aktivně jako v úvodu utkání a soupeř díky naší pasivitě a zbytečným ztrátám začal získávat územní převahu a jednoduchými nákopy za naši obranu se dostával do brankových příležitostí. Všechny soupeřovo šance ale skončil na rukavicích velmi dobře chytajícího Jáchym Brože.  My jsme naopak hrozili z brejků, které se nám ale nedařilo proměnit. Po jedné takové akci v 76. minutě Michal Zoubek po minutě působení na hřišti netrefil z malého vápna branku. O pět minut později šel sám na branku David Dostál, zakončoval ale jen do brankáře. Posledních deset minut tak bylo velmi hektických, naši hráči si sáhli na dno svých fyzických sil, kdy díky obrannému bloku, bojovnosti a špatnému zakončení soupeře dokázali ubránit těsné jednogólové vedení. V poslední minutě mohl definitivně o zápase rozhodnout Michal Zoubek, ale svůj samostatný únik zakončil nad branku a utkání tak skončilo pro nás vítězně 1:2.

Sestava: Brož, Šebek, Čapek, Červenka, Motl, Křivánek, Fryš, Krýl (C), Hrudka, Kratěna, Brotánek

Náhradníci: Dostál, Procházka, Zoubek

Branky: Krýl, Kratěna