FK Mladá Boleslav U15 – SK HOŘOVICE U15 4:1 (3:0)

19.2.2023 ve 13:00 hod, stadion FK Mladá Boleslav (UMT)

Jako generálku na jarní část mistrovské sezóny se nám podařilo sehrát utkání s ligovým týmem Mladé Boleslavi a to na jeho domácí půdě. Během posledních dní před utkáním jsme se museli potýkat s velkou marodkou a tak byla ve hře i situace, kdy budeme nuceni utkání zrušit. Mezi zraněné stále musíme počítat s naším brankářem Tomášem Flégrem. Dále mezi nemocné patří Michal Zoubek, Vojta Hrdlička, Petr Bažata a také Filip Trkovský. Na poslední chvíli svou účast musel kvůli střevním potížím zrušit i Jakub Kováč. Naštěstí se podařilo narychlo tým doplnit hráči ml. dorostu Průšou V., Stěničkou a Vitnerem.
Utkání se sehrálo na hřišti s umělým povrchem nacházejícím se v areálu s hlavním stadionem domácího FK. Kluci tak měli možnost využít šatny s výhledem na ligový stadion s využitím jeho útrob. Což už byl pro mnohé zážitek.
Zápas začal ve velmi rychlém tempu, s čímž jsme měli částečně v prvních minutách malé potíže, ale velmi rychle jsme se s tím dokázali poprat a postupně se dostávat do několika šancí. Zejména pak příležitosti Krejčího a Víti Průši volaly po gólu. Ten se nám vstřelit nepodařilo, naopak vlastním přičiněním po nedůrazu v obraně a snaze vše uhrát fotbalově, jsme soupeři dovolili dostat se do šancí, které proměnili ve tři, nutno říci, laciné góly. Ano, hráli jsme sice proti ligovému soupeři, ale takové branky prostě naštvou. Nebyly to žádné vypracované příležitosti.
Do druhého poločasu jsme šli s jasným úkolem a to přitvrdit v osobních soubojích, být více efektivní a nechybovat v obranné fázi. Je třeba vyzdvihnout výkon našich kluků ve druhém poločasu. Kvalita hry se již daleko více dostávala na naši stranu a opět jsme si dokázali vytvořit několik brankových příležitostí. Jednu z nich jsme nakonec dokázali proměnit v branku, když po pěkné kombinaci po levé straně zatáhl míč Martin Krejčí a naservíroval jej Víťovi Průšovi ideálně tak, že ten již nemohl minout. Byla to jakási odměna za týmový výkon ve druhém poločasu. Sice jsme pak ještě v samotném závěru inkasovali opět po laciné ztrátě uprostřed hřiště a utkání tak nakonec skončilo jednoznačným výsledkem 4:1, naše hra však měla ligové parametry. Což potvrdilo i tvrzení několika skautů ligových týmů, kteří utkání přímo sledovali a „lovili“ zde své budoucí hvězdy. Mnozí se pak chvalně podivovali nad hrou, kterou se Hořovice prezentovaly.

branka SKH: 65´ PRŮŠA V.
sestava SKH: ŽÍLA (B), PRŮŠA M., HUTTR (C), DUDL – FRÜHAUF, NOVÁK, ŠTEŇO, KROB – CHALUPECKÝ, KREJČÍ – PRŮŠA V.
střídající: VITNER (B), PETRÁŠ, STĚNIČKA, OUŘADA, VRBA