FK VIAGEM Příbram B – SK Hořovice 1:0 (0:0)

Utkání 28. kola jsme odehráli Na Litavce. Po podzimní domácí výhře 5:0 jsme očekávali, že Příbram bude chtít tento výsledek odčinit. Od prvních minut se Příbram snažila nakopávat dlouhé míče za naši obranu, ke kterým se sice občas dostali domácí útočníci, ale k většímu ohrožení naší branku to nevedlo. Ve 13. minutě se k centru dostal Šíma a Polákovi chyběl krok. Ve 25. minutě se Vostárek prohnal po křídle a přihrával pod sebe, nikdo jeho nabídku ale nedostal do sítě. Domácí nás tlačili, zahrávali spoustu rohových kopů, ale žádný Kotena nijak neohrozil. Velkou šanci měla Příbram na konci prvního poločasu, když se po hezké kombinaci jeden z útočníků ocitl za naší obranou, Koten ale včas zmenšil úhel a střelu vyrazil. U odraženého míče byl první Vokůrka a zažehnal nebezpečí.
Ve druhém dějství byli opět domácí více na míči a snažili se vstřelit gól. My už se na útočnou polovinu moc nedostávali. Nutno ale dodat, že i domácí byli zejména v druhém poločase bezradní a nedokázali se dostat do většího tlaku. Většinu centrů a střel s přehledem zlikvidoval skvěle chytající Koten. Dobře si vedl i Fatka, který jako střídající hráč zasáhl do prvního divizního utkání. V 76. minutě se po standardní situaci dostal míč na hranici velkého vápna, kde stál jeden z domácích sám a krásnou střelou o břevno poslal Příbram do vedení. O pár okamžiků později ještě Příbram zahrávala pokutový kop, Koten však potvrdil formu a udržel ho v rukavicích. Bohužel z Příbrami odjíždíme s prohrou, ale nemáme se za co stydět.
O další body si pojedeme zahrát do Plzně v sobotu 3. června. Zápas proti Petřínu začne v 10:15.