SK Hořovice B – Nižbor 5:3 (3:1)

V neděli 21. května náš B-tým odehrál utkání proti Nižboru. Tomu jsme měli co vracet, protože jsme na podzim na jeho hřišti utrpěli naši jedinou porážku v sezóně. Od začátku utkání jsme na soupeře vyvíjeli tlak. Bezprostředně po úvodním hvizdu vyzkoušel pozornost brankáře střelou ze střední vzdálenosti Königsmark. V 6. minutě nás mohl poslat do vedení Dráb, jeho krásná střela na zadní tyč pouze orazítkovala zařízení. Stále jsme se tlačili dopředu a po jasném faulu na Šímu jsme dostali možnost zahrávat pokutový kop. Toho se chopil Dráb a střelou doprostřed proměnil. Dráb mohl vzápětí přidat další branku, po přihrávce Frydrycha P. ale přestřelil. Místo zvýšení vedení jsme chybovali v rozehrávce, Nižbor se zmocnil míče a po přihrávce za obranu se ve 13. minutě stav vyrovnal. O 3 minuty později se k přímému kopu postavil Königsmark a střelou na stranu brankáře změnil skóre na 2:1. Krátce po půlhodině hry našel Šíma Kotena, který v dobré příležitosti mířil mimo. Po rychlém vhazování nahrál Dráb do obrovské šance Šímovi, který se rozhodl lobovat brankáře a míč skončil na břevně. Krátce před poločasovým hvizdem si Šíma zpracoval za vápnem míč a krásnou střelou do šibenice zvýšil vedení na 3:1.
I v druhém dějství jsme na soupeře nastoupili. Dráb v 50. minutě hledal Frydrycha P., který zakončil jen do gólmana. Potom se míč dostal k Novákovi, který z poměrně velké dálky napřáhl a hezkou střelou vybojoval roh. Nacvičený signál zakončil nekompromisně Mencl, 4:1. Střídající Čapek J. v 53. minutě napadal soupeře, míč získal pro Kyncla, který přihrávkou pod sebe vrátil Čapkovi. Ten po několika sekundách na hřišti vstřelil svou první branku v dospělém fotbale, 5:1. V 61. minutě jsme opět chybovali v rozehrávce a jeden z hostů se znovu dostal sám před Kotena, 5:2. V 66. minutě se po Čapkovi prosadil i další dorostenec, kvůli faulu Brambory se ale Šebek mezi střelce nezapsal. I na konci zápasu jsme měli šance, v 70. minutě si Kos narazil s Bramborou, ale vystřelil nad. O pár minut později toto duo sehrálo další hezkou akci, Brambora se opět ujal role nahrávajícího a Kos v dobré šanci trefil tyč. Nižbor v 81. minutě ještě snížil, když se po centru na zadní tyč prosadil jeden z hostů hlavou. Žádné drama se ale nekonalo a bereme zasloužené 3 body.
Pro další výhru si pojedeme 28. května do Zaječova. Výkop utkání bude v 17:00.