SK Hořovice – Sokol Hostouň 1:2 (0:1)

V předkole MOL Cupu jsme narazili na Sokol Hostouň. Do zápasu jsme vstoupili dobře, už v 6. minutě se Wacker dostal na křídle k centru, který si chtěl najít Čapek, ale byl na něj moc přetažený. V 10. minutě se v první šanci ocitli hosté, po centru na zadní tyč stříleli jen do boční sítě. Na konci první dvacetiminutovky jsme se hnali do rychlého protiútoku, Šíma chtěl poslat Záluského do samostatného úniku, ten byl už ale jednou nohou na útočné polovině a tak rozhodčí odmával ofsajd. Ve 25. minutě se hosté dostali k první střele na branku a hned byla gólová. Po centru z pravé strany se míč dostal až k osamocenému útočníkovi a ten vystřelil nechytatelně pod břevno. Ve 42. minutě dobře přečetl hru Beran a zachytil míč před dotírajícím protihráčem.
Na začátku druhého dějství se po faulu na Čapka postavil k přímému kopu Hlídek a vybojoval rohový kop. Poté se Hostouň dostala do protiútoku, z dobré pozice ale jeden hráč z týmu soupeře vypálil vedle. V 68. minutě rozjel pěknou akci Vostárek, ve správný moment přihrál Záluskému, který vypálil k zadní tyči a srovnal stav utkání. O 5 minut později se skóre mohlo převalit na stranu soupeře, nebezpečná střela ale proletěla jen nad břevnem. Nadále jsme ale hráli aktivně a můžeme říct, že jsme třetiligovému soupeři nedali nic zadarmo. V 78. minutě si Beran poradil s nepřehlednou situací a míč udržel v rukavicích. S přibývajícím časem už 300 diváků očekávalo prodloužení, z jedné z posledních šancí se ale hosté dokázali prosadit. Po průniku na levém křídle přišel centr pod sebe, přihrávka před bránu a gól. Naši obránci reklamovali postavení mimo hru, to však bylo marné a gól byl uznán. V posledních minutách zápasu jsme si sice vytvořili tlak, ale nedokázali jsme nebezpečně zakončit. S MOL Cupem se tak loučíme prohrou 1:2.
Další utkání odehrajeme opět na domácí půdě a tentokrát se bude jednat o první soutěžní utkání sezóny 2023/2024. V sobotu 5. srpna se na našem hřišti představí nováček soutěže FK Tachov. Výkop utkání je v 17:00.