SK HOŘOVICE U15 – FC Sellier & Bellot Vlašim U15 4:3 (3:1)

2.4.2023 v 10:00 hod – Hořovice, Pod Remízkem (UMT)

Po slibném výkonu na Příbrami, odkud jsme sice nepřivezli žádný bod, ale za to jsme předvedli výkon, který již měl toužebné parametry, jsme chtěli doma s Vlašimí navázat a vyhrát. Kádr se nám dal konečně nějakým způsobem zdravotně dohromady, a tak jsme měli více variant sestavy. Do utkání nepustilo Olivera Patráše svalové zranění a po rozcvičce odstoupil také Milan Průša.
Vstup do utkání se nám vydařil. Drželi jsme míč převážně na svých kopačkách, a hlavně jsme se dostávali do brankových příležitostí. Do jedné z nich se také dostal Ondra Dudl, který se krásně opřel do míče ze střední vzdálenosti a otevřel skóre. To, co se nám v posledních zápasech opravdu daří, jsou standardní situace. Jejich hlavní exekutor, Lukáš Krob, zřejmě podědil diamant v noze po svém otci, a tak jeho rohy a přímáky mají neskutečnou kvalitu. Krátce po první brance jsme zahrávali rohový kop, který Lukáš nasměroval šikovně do branky tak, že si jej hráč Vlašimi srazil do vlastní sítě. Krátce poté se situace opakovala. Stejný exekutor, stejný způsob – 3:0. Utkání se v tu chvíli vyvíjelo pro nás ideálně a vše jsme měli ve svých rukou, protože soupeř do té doby nepředvedl prakticky nic. Krátce před koncem poločasu jsme však inkasovali z nastřeleného míče do vápna, který propadl až do naší sítě.
O přestávce jsme hráče nabádali, abychom hlavně chytli začátek druhého poločasu a nenechali soupeře vstřelit kontaktní branku. Co jsme však nechtěli, se stalo… Po našem nesmyslném odehrání míče do autu a následném faulu, soupeř zahrával přímý volný kop, který propadl za záda našeho brankáře. Z jasného utkání se nakonec schylovalo k dramatu. Kombinace už nám nešla tak lehce a soupeř byl samozřejmě na koni. Nakonec vše ale dobře dopadlo a i když někdy krkolomně, tak přeci jsme se dokázali k brankovým příležitostem dostat a nakonec vstřelit i čtvrtou branku z kopačky Michala Zoubka. Na naší výhře nic nezměnila ani další laciná branka soupeře v poslední minutě utkání.

branky SKH: Dudl 12´, vlastní 15´a 27´, Zoubek 65´
sestava SKH: FLÉGR – NOVÁK, HUTTR ©, BAŽATA – FRÜHAUF, DUDL, ŠTEŇO, KROB – VRBA, CHALUPECKÝ, KREJČÍ
střídající SKH: ŽÍLA (B), HRDLIČKA, TRKOVSKÝ, ZOUBEK, PRUŠA, OUŘADA