SK Hořovice – Fotbal Zákolany (mistrovské utkání U13)

SK Hořovice – Fotbal Zákolany 7:2

V neděli 5.9. jsme na hřišti v Cerhovicích přivítali Fotbal Zákolany. Věděli jsme, že se jedná o mužstvo ze spodních pater tabulky, nicméně jsme utkání nechtěli podcenit. Obejít jsme se museli bez onemocněného Víťu Průšu, ale opět po delší době jsme mohli v sestavě přivítat Tomáše Křivánka.

Zápas jsme rozehráli ideálně a již ve 4. minutě jsme se dostali do vedení díky Tomáši Kratěnovi. I po vstřelené brance jsme soupeře prakticky k ničemu nepouštěli a drželi jsme míč převážně na svých kopačkách. Navíc ve 14. minutě se prosadil Michal Zoubek, který zvýšil na 2:0. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale naši hráči podlehli trochu vývoji utkání a každý z nich se snažil vstřelit gól, což vedlo k nepřesnostem v rozehrávce a neplnění úkolů, které jsme si před utkáním dali. Ze ztráty koncentrace a nepřesné rozehrávky jsme soupeři nabídli v 35. minutě šanci, kterou využil a 1. poločas tak skončil v poměru 2:1.

Během přestávky byli naši hráči důrazně upozorněni na to, jakým způsobem jsme si řekli, že budeme hrát. Byly jim vyčteny chyby, kterých se v 1. pol. dopouštěli. Do druhé poloviny utkání jsme vešli daleko aktivněji a daleko více jsme se snažili hrát naši hru. Postupně se nám podařilo vstřelit dalších 5 branek, které si mezi sebe rozdělili Tomáš Křivánek 2x, David Dostál, Kája Peths (pen.) a Tomáš Kratěna. Před konečným hvizdem rozhodčího jsme, opět z naší chyby, věnovali soupeři příležitost, ze které vstřelil svůj druhý gól.

I v dalším zápase jsme tedy naplno bodovali. V sobotu od 9:30 h nás čeká první z těžších soupeřů a to Povltavská FA, kam zajíždíme (hřiště Hvozdnice). Tam bychom se měli poměřit s vyrovnaným soupeřem v boji o čelo tabulky.

Sestava SKH: Mojdl – Bauer, Motl (C), Červenka, Ouřada – Hrudka, Křivánek, Krejčí, Kratěna – Dostál, Zoubek

Střídačka: Bažata, Hrdlička, Frühauf, Peths

Branky SKH: 4´ a 68´Kratěna, 14´ Zoubek, 42´a 47´ Křivánek, 60´ Dostál, 65´ Peths (pen.)