SK Hořovice – SK Petřín Plzeň 0:4 (0:2)

Naším soupeřem ve 14. kole byl SK Petřín Plzeň. Nepříjemný tým, kterému jsme nechtěli dát nic zadarmo. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, po Vostárkovo standardní situaci se k hlavičce dostal Landa a těsně minul branku. Poté se hra dlouho přelévala od vápna k vápnu a k vidění nebyla žádná větší příležitost. Čekání ukončil až Bělohlávek, který ve 26. minutě zakončil po Landovo centru, síť ale nerozvlnil. Další příležitost měl o 2 minuty později Vostárek, který po Polákovo přihrávce tvrdě vypálil, brankář jeho pokus vyrazil na rohový kop. A jak to tak ve fotbale občas bývá, naše první zaváhání hosté chladnokrevně potrestali. Ve 32. minutě Koten vyběhl proti dlouhému míči za obranu, špatně si ho zpracoval a soupeř skóroval ze střední vzdálenosti do prázdné branky. Vzápětí jsme mohli odpovědět, ale hostující gólman byl proti, když dobře vyběhl proti Vostárkovi. Ani nebezpečná hlavička Bělohlávka neskončila gólem. Jenže na druhé straně se dostal ke střele z hranice velkého vápna Petřín a ve 37. minutě to bylo 0:2. Poločasový výsledek 0:2 byl pro nás krutý, protože si troufnu říct, že jsme hráli minimálně vyrovnanou partii, ale šťastnější v zakončení byli hosté. Proto jsme chtěli do druhého poločasu vstoupit aktivně, vstřelit rychlý gól a zkusit s nepříznivým stavem něco udělat. Jenže hned ve 47. minutě se po našem nedůrazu ve vápně dostal ke střele jeden z hostů a prudkou ranou pod břevno navýšil na 0:3. Od této chvíle tahal za delší konec provazu Petřín. My jsme se do brankových příležitostí dostávali zřídka a hosté chodili do brejků. A když se v 73. minutě po zakončení z velké dálky prosadili počtvrté, bylo o výsledku jasno. Z dnešního utkání tak odcházíme s prázdnou, ale převážně v prvním poločase jsme měli několik šancí, které mohly skončit gólem. Bohužel se tak nestalo a nezbývá nám nic jiného, než se dívat dopředu. Příští sobotu nás čeká poslední zápas podzimu na hřišti Katovic, které jsou letos doma zatím stoprocentní.