post

SK Hořovice – TJ Jiskra Domažlice B 4:2 (2:1)

Zápas proti rezervě třetiligových Domažlic jsme začali skvěle, hned po 3 minutách hry Landa přihrál do běhu Vokůrkovi, ten z první vypálil na zadní tyč a odražený míč dorazil do sítě Polák. Pomezní rozhodčí ale viděl ofsajd. To o 5 minut později vypálil Wacker, brankář míč znovu vyrazil a tentokrát ho, již podle pravidel, dostal do sítě Čapek. I nadále jsme byli nebezpeční, Landův pokus hlavou i následnou dorážku Kušky vykopl gólman z brankové čáry. Ve 31. minutě se do první velké příležitosti dostali i hosté. Po centru do vápna se nejlépe zorientoval hostující útočník a posunul na svého spoluhráče, který propálil Frýdla. Na odpověď jsme ale nečekali dlouho, ve 37. minutě se uvolnil Polák a přihrál Landovi, který nás střelou ze strany na zadní tyč poslal znovu do vedení. 
Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, situaci 3 na 2 zakončil po přihrávce Vostárka Čapek, brankář jeho pokus ale zvládl vyrazit nad břevno. Následně hlavičku Kušky vyhlavičkoval jeden z bránících hráčů z brankové čáry. V 52. minutě jsme bohužel znovu inkasovali, tentokrát z rohového kopu. S bodem jsme se ale spokojit nechtěli. Soupeře jsme přehrávali, zahrávali jsme několik rohových kopů a dobrým pohybem jsme se dostávali za obrannou řadu hostů. V 72. minutě byl faulován Polák a sám se postavil k exekuci přímého kopu. Nádhernou trefou vymetl šibenici, gólman neměl žádnou šanci. Rozhodnuto bylo v 84. minutě, když Landa pronikl do pokutového území, posunul na Bělohlávka, který si všiml na velkém vápně Mareše. Ten zkušeně udělal zasekávačku jednomu z obránců a uklidil míč po zemi k tyči.
Tato výhra nás v letošní vyrovnané tabulce oficiálně posunula mimo boj o záchranu. Příští zápas odehrajeme v Příbrami v neděli 28. května v 10 hodin.