SK Hořovice – TJ Sokol Lom 4:1 (2:1)

V 19. kole do Hořovic přijel lídr tabulky TJ Sokol Lom. Nepříjemný soupeř, na kterého se nám ale celkem daří. Hosté svou kvalitu potvrzovali od začátku, hned ve 2. minutě musel nepříjemnou hlavičku na roh vyrazit Michael Frýdl, který si zapsal první minuty v hořovickém dresu v soutěžním utkání. Další příležitost měl Lom v 6. minutě, kdy jeden z hráčů z hranice velkého vápna vypálil vedle. I poté se stále hrálo na naší obranné polovině, ale většina střel šla mimo nebo je zblokovala obrana. Do útoku jsme se dostávali zřídka, ale ve 36. minutě si po faulu na Wackera rychle narazil Mareš s Vostárkem. Mareš poslal centr do vápna, míč sklepl Puchmertl k Čapkovi a ten střelou z první vymetl šibenici. Netrvalo to dlouho a hosté měli další obrovskou šanci. Hráč Lomu se po kličce dostal do vápna, nahrál pod sebe na osamoceného spoluhráče a ten v 39. minutě vyrovnal na 1:1. Těsně před poločasem vypíchl Čapek balon přímo k Wackerovi a ten střelu poslal po zemi k tyči. Do kabin se tak šlo za příznivého skóre 2:1, ale i tak jsme věděli, že druhou část utkání budeme muset odmakat naplno. To se nám dařilo, stále jsme měli velice dobrý pohyb a hosté se těžko dostávali do nebezpečných zakončení. V 56. minutě přišel zlom zápasu. Po ztrátě jednoho z hostů postupoval Čapek do protiútoku. Všiml si, že gólman Lomu je venku z brány a rozhodl se z více než 30 metrů vystřelit. Míč za pomoci tyčky skončil v brance a soupeř měl přes 30 minut na odpověď. Za tu dobu si vytvořil několik šancí, za zmínku stojí ale jen dvě. Nejprve Frýdl vyběhl proti útočníkovi, ten mu udělal kličku a míč zastavil na brankové čáře Puchmertl. Poté nás Frýdl podržel dobrým zákrokem proti prudké střele. Třešničkou na dortu byl čtvrtý gól, kdy Hlídek poslal do úniku Mareše a ten jako správný kapitán zachoval chladnou hlavu a zpečetil naši výhru. Konec zápasu už jsme si v klidu pohlídali a můžeme slavit cenné vítězství. Dnešní utkání jsme odehráli velice dobře, náš pohyb byl oproti minulému týdnu o několik úrovní výš. Podobný výkon musíme podat příští sobotu na hřišti Horní Břízy. Ta se sice nachází na posledním místě, ale na jaře se zvedla a soupeře trápí. Výkop utkání bude v 16:30.