TJ SLOVAN VELVARY U13 – SK HOŘOVICE U13 0:7 (0:1)

Ve středu 18.5.2022 jsme sehráli vložené 32. kolo Krajského přeboru Středočeského kraje mladších žáků na půdě TJ Slovan Velvary. Domácí hrají soutěž mladších žáků s ročníky odpovídající starší přípravce a podle toho jejich výsledky vypadají. Z doposud odehraných 29 kol nezískali ani jeden bod. I my jsme do utkání nasadili převážně mladší hráče, kteří hrají většinou za náš B-tým Okresní přebor mladších žáků. Do utkání jsme nastoupili v sestavě Toť, Sojka, Palek, Kaňka, Fulín, Riska, Abrhám, Plecitý, Hovorka, Mojdl, Velič, Kapička. Přestože mají domácí velice kvalitní trávnaté hřiště, bylo v horkém dni utkání žáků umístěno na hřiště s umělým povrchem. Přestože jsme kluky upozorňovali, že žádné mužstvo se neporazí samo a každý zápas začíná 0:0, sami jsou schopni si najít výsledky a vědí, jak na tom soupeř je. Do utkání jsme vstoupili dobře a od počátku se hrálo v naší režii, převážně na polovině soupeře. Míč jsme kontrolovali, ale soupeř hodně zahušťoval prostor před bránou a blokoval střely. Co prošlo, tak šlo mimo a nebo pochytal brankář domácích. Poprvé jsem míč dostali do sítě v 7. minutě, kdy střelu Palka brankář vyrazil a Abrhám ji dorazil do branky, ale rozhodčí pískal ofsajd našeho hráče. Poprvé jsme se tak radovali až ve 14 minutě, kdy Fulín poslal míč do běhu za obránce Sojkovi, který se nemýlil a vedli jsme 0:1. Hned o minutu později střílel opět Sojka, jeho střela se odrazila od břevna  do sítě ji uklidil Kapička, ale rozhodčí opět pískal ofsajd našeho hráče. Přes velkou snahu a územní převahu jsme se do poločasu již nedokázali přes dobře bránící domácí hráče gólově prosadit.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme hrát míče na méně doteků a rychleji, což se nám dařilo a rázem jsme měli více prostoru na zakončení a i více brankových příležitostí. Již ve druhé minutě druhého poločasu využil přihrávku Fulína Plecitý a zvýšil na 0:2 pro nás. Ve 37. minutě přidal 3. gól Riska, opět po přihrávce Fulína a ve 43. minutě znovu Riska, tentokrát po přihrávce Veliče zvýšil na 0:4. Ve 46. minutě po přihrávce Mojdla dal Fulín na 0:5 a hned o minutu později zvýšil opět Fulín po přihrávce Sojky na 0:6. Ve 48. minutě přihrával Fulín Kaňkovi, který uzavřel skóre na 0:7 v náš prospěch. V závěrečných minutách nám rozhodčí ještě pro ofsajd neuznal dva góly, když u jednoho ani nevěděl, že když není hráč v době přihrávky v pokutovém území soupeře, tak se ofsajd nepíská. Ale vzhledem k výsledku nás to nemrzelo.

Branky za SK Hořovice – 2x Šimon Riska, 2x Tomáš Fulín, Dominik Kaňka, Dominik Sojka, Libor Plecitý.

Příští utkání odehrajeme na domácím hřišti v Hořovicích, Pod Remízkem proti týmu MFK Dobříš, ale z neděle 22.5.2022 bylo přeloženo na pondělí 23.5.2022 od 17:40 hod..